دستگیری 6 حفار غیرمجاز در باغملک

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان از دستگیری شش حفاغر غیرمجاز در شهرستان باغملک خبر داد و گفت: حفاظت از آثار تاریخی و تپه‌های تاریخی اولویت نخست میراث فرهنگی است.
دستگیری 6 حفار غیرمجاز در باغملک

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشین حیدری اظهار کرد: در روزهای گذشته شش حفار غیرمجاز که در تپه‌های تاریخی شهرستان باغملک واقع در منطقه «تم‌بهار» در حال حفاری بوده‌اند شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به وسائل کشف شده از این افراد گفت: در بازرسی‌های انجام شده آلت‌های حفاری و یک دستگاه فلزیاب از این افراد کشف شده است که تحویل مراجع قضایی شد.

وی خاطر نشان کرد: این شش نفر پس از راهی شدن زندان با وثیقه بسیار سنگین آزاد شده‌اند و در حال پیگیری پرونده این افراد هستیم تا به مجازات برسند.

حیدری با اشاره به اینکه حفاظت از آثار تاریخی اولویت نخست میراث فرهنگی است، گفت: باید داشته‌های موجود را حفاظت کرد و به این دلیل مبارزه جدی با حفاران غیرمجاز و تعدی کنندگان به فرهنگ و هویت کشور در اولویت نخست قرار دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: در راستای مبارزه به حفاران غیرمجاز و تعدی کنندگان به میراث تاریخی خوزستان یکان حفاظت میراث فرهنگی در همه شهرهای خوزستان تجهیز می‌شود و در این باره برنامه‌ریزی کلان شده است.

حیدری تاکید کرد: برای مبارزه جدی و تخصصی با تعدی کنندگان به آثار تاریخی با دادگستری خوزستان رایزنی شده است که شعبه ویژه جرائم میراثی استان خوزستان تشکیل شود که در این باره دادگستری خوزستان نظر مثبت خود را اعلام کرده است.

Check Also

مدت زمان صدور مجوزها در حوزه گردشگری کاهش می‌یابد

به‌گزارش ایرانگرد نیوز و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی «در راستای اصلاح …