آلبوم فرزندخوانده حسین‌خواجه امیری منتشر می‌شود

به گزارش ایرانگرد نیوز، امیر احسان فدایی خواننده و نوازنده ویلن با اعلام این خبر گفت: این آلبوم شامل 12 قطعه است که موسیقی آن را افرادی چون فیروز برنجان (رادمنش)، احسان خواجه‌امیری، پدرام کشتکار، حسین سالاری مقدم، شاهین خسرو آبادی آهنگسازی کرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه ترانه های آلبوم “منو حسن کن” توسط هنرمندان تراز یک سروده شده اند، خاطرنشان کرد: اهورا ایمان، افشین یداللهی، حسین متولیان، محمد بکرانی و فیروز برنجان از جمله هنرمندانی هستند که برای این اثر شعر سرده اند. البته در این اثر هنرمندانی چون میثم مروستی، فیروز ویسانلو، پیام طونی، امید حجت به عنوان نوازنده حضور دارند.

 

فدایی گفت: بعد از انتشار آلبوم “منو حس کن” آلبوم دو صدایی من با استاد خواجه‌امیری با نام احتمالی گنج قارون با آثاری از فیروز برنجان (رادمنش)، بهنام خدارحمی، محمد بکرانی، امید حجت، شاهین خسرو آبادی منتشر خواهد شد.

 

امیر احسان فدایی از سن 14 سالگی آواز را نزد استاد حسین خواجه امیری ( ایرج ) فراگرفت و برای نخستین بار در سن 16 سالگی در ارکستر همنوازان به رهبری و سرپرستی اسداله ملک به آهنگسازی فضل اله توکل به  عنوان خواننده  در رادیو رفت. وی که از بچگی به نوازندگی تنبک مشغول بود با رفتن به هنرستان موسیقی نواختن کمانچه و پیانو رو آغاز کرد و مدتی نیز نزد  استاد اسداله ملک ویلن را فرا گرفت و نزد استاد جهانگیرخان ملک به یادگیری تمبک پرداخت. همچنین این هنرمند در محضر استاد اکبر گلپایگانی نیز آواز را فرا گرفته است .

 

امیر احسان فدایی تا کنون در آلبوم های به یاد فردین و پرنده در کنار حسین خواجه امیری به عنوان خواننده حضور داشته است و در اکثر آلبوم های بعد از انقلاب ایرج، اکبر گلپایگانی، فرهنگ شریف، همایون خرم، پرویز یاحقی، اسداله ملک، فضل الله توکل، علیرضا افتخاری و جهانشا برومند به عنوان تهیه کننده در کنار آنها حضور داشته است. وی تاکنون در کنار ایرج در کنسرت‌های انگلستان، امارات، سلیمانیه عراق به عنوان نوازنده ویولن و همخوان حضور داشته است. او در کنار حسین خواجه‌امیری و علیرضا افتخاری در شهرهای مختلف ایران از جمله کیش،زنجان،شیراز،مهاباد،رشت،تهران،نیشابور و … به عنوان نوازنده ویلن،تمبک یا همخوان حضور داشته است.

 

آلبوم “منو حس کن” توسط  شرکت موسیقی موج آرام و پخش سیما شهر در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

 

 

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …