عکاسان ایرانی جوایز عکس P×3 فرانسه را بردند


به گزارش خبرگزاری مهر، این مسابقه هر سال در دو بخش حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای به میزبانی پاریس برگزار می‌شود و هر بخش شامل شش دسته‌بندی‌ محتوایی شامل خبری، طبیعت، فاین آرت، پرتره، تبلیغاتی و کتاب عکس است و هر کدام از این دسته‌بندی‌ها گرایش‌های موضوعی خاصی را دربرمی‌گیرند و دارای رتبه‌بندی‌های جداگانه هستند.


در هر یک از این دسته‌بندی‌های محتوایی سه عکاس به عنوان برندگان جوایز آن دسته معرفی می‌شوند و در نهایت از میان این برنده‌ها یک نفر عنوان عکاس سال را کسب می‌کند.


امسال در بخش حرفه‌ای مجموعه عکسی با نام “پستی بلندی‌های طبیعی” از مهدی ارسطویی عکاس ایرانی، موفق به کسب مدال نقره‌ دسته‌ فاین‌آرت با گرایش موضوعی آبستره شد.


همچنین در بخش غیرحرفه‌ای عکسی از شهره دل‌آزاد جایزه‌ نخست بخش فاین‌آرت را بدست آورده است. این عکس در بخش غیرحرفه‌ای فاین‌آرت با گرایش موضوعی آزاد موفق به کسب یکی از مدال‌های طلا و همزمان در بخش غیرحرفه‌ای پرتره با گرایش موضوعی خودنگاره موفق به کسب مدال نقره هم شده بود.


همچنین سه عکس از حمیده ذوالفقاری در بخش غیرحرفه‌ای خبری با گرایش موضوعی آزاد موفق به کسب یکی از مدال‌های برنز شده است.  این عکاس ایرانی سال گذشته موفق به کسب مدال طلا از همین مسابقه شده بود.


عنوان “عکاس برتر سال” به انتخاب هفتمین دوره از این مسابقه جایزه‌ اصلی نصیب شین یاهیرو، فتوژورنالیست ۳۴ ساله‌ ژاپنی، شد که در مجموعه عکسی گوشه‌ای از درگیری‌های مسلحانه در شهر حلب سوریه را به تصویر کشیده است.


همچنین هیات داوران هفتین دوره‌ این مسابقه، پیر پلگرینی عکاس ۴۵ ساله‌ سوئیسی را که به استفاده‌ خلاقانه از تکنیک نوردهی طولانی شهره است، به عنوان استعداد امسال از دید این مسابقه معرفی کرده است.


عکس‌های برتر این دوره از مسابقه‌ی 3 قرار است از ۱۹ تیرماه سالجاری در گالری DUPON پاریس به نمایش عمومی گذاشته شوند.


این مسابقه به گفته‌ دست‌اندرکارانش برای ترویج و قدردانی از عکاسی، کشف استعدادهای در حال ظهور و معرفی بخشی از آثار عکاسان جهان به جامعه‌ هنری پاریس تلاش می‌کند.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …