دبیر چهارمین جشنواره فیلمنامه‌نویسی کانون انتخاب شد


به گزارش ایرانگرد نیوز، حکم هادی یقین‌لو به عنوان دبیر جشنواره، توسط سید صادق رضایی مدیرعامل کانون و به پیشنهاد معاون تولید کانون امضا شده است.


رضایی در این حکم به تجربیات یقین‌لو به عنوان یک کارگردان و فیلمساز در حوزه‌ سینمای کودک و نوجوان اشاره کرده و نگارش فیلم ‌نامه‌های درخور توجه با درون‌ مایه‌ها و ساختارهای هنری مناسب اندیشه مخاطبان را یکی از عوامل مهم در شکل گیری و ماندگاری سینمای کودک و نوجوان برشمرده که به گفته وی متاسفانه در سینمای امروز، ضعف آن به خوبی حس می‌ شود.


چهارمین مسابقه فیلمنامه ‌نویسی کانون قرار است با موضوع‌ های “سنت‌ های قومی و بومی”، “سرزمین مادری”، “خلیج ‌فارس” و “آزاد” برگزار شود.


مدیرعامل کانون در حکم انتصاب دبیر این جشنواره نکاتی مانند شناسایی و تشویق فیلمنامه‌نویسان خلاق و متعهد در حوزه‌‌ سینمای کودک و نوجوان و تقدیر از فیلمنامه ‌های برتر در این حوزه و پدیدآورندگان آن و توجه به مستندسازی روند جشنواره و انتخاب داوران شایسته و متعهد در حوزه فیلمنامه‌نویسی کودک و نوجوان را یادآور شده است.


وی همچنین ایجاد زمینه ‌های تبادل تجربه میان فیلمنامه‌ نویسان جوان و پیشکسوتان حوزه فیلمنامه ‌نویسی کودک و نوجوان و برنامه‌ ریزی دقیق به منظور صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها و استفاده از خلاقیت‌ها و مشارکت نیروهای کانونی در سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی را از جمله خواسته‌های خود از دبیر جدید جشنواره برشمرده است.


در این میان هادی یقین‌ لو مدیر امور سینمایی کانون و دبیر جشنواره پیرامون شرایط شرکت در این رویداد هنری توضیح داد: فیلم ‌نامه‌ها در این جشنواره در دو بخش “داستانی” و “پویانمایی” کوتاه و بلند (سینمایی) پذیرفته می ‌شوند که هر فیلمنامه تنها در یک بخش از جشنواره می‌‌تواند شرکت کند.


آخرین مهلت ارسال آثار برای علاقه‌مندان، اول مهر سال 92 اعلام و زمان برگزاری مراسم پایانی جشنواره نیز دی ماه امسال تعیین شده است. همچنین هر متقاضی می‌تواند حداکثر دو فیلم‌نامه را به دفتر جشنواره ارسال کند و هر فیلم‌نامه باید در سه نسخه چاپ شده، به همراه لوح فشرده آن حاوی فایل متنی(word) ارسال شود.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …