استقبال از نجفی برای نشستن بر صندلی ریاست سازمان میراث فرهنگی

جمعی از متخصصان و کارشناسان حوزه‌ی میراث فرهنگی در نامه‌ای خطاب به رییس‌ جمهور، درخواست کردند که محمدعلی نجفی به‌عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب شود.

به گزارش ایرانگرد نیوز، در این نامه که به امضای ۶۷ نفر رسیده، آمده است: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عهده‌دار مسوولیت‌های خطیری در جهت حفاظت از میراث گران‌قدر تاریخی و فرهنگی نسل‌های پیشین و نیز پاسداری از هویت ملی، حفظ و اشاعه‌ی هنرهای سنتی و صنایع دستی به‌عنوان نشانه‌های خلاقیت و نبوغ هنری و صنعتی جامعه، حفظ و توسعه‌ی گردشگری، بویژه با هدف آشنایی و معرفی جاذبه‌های ارزشمند کشور و ایجاد رونق اقتصادی است.

متأسفانه این سازمان در سال‌های اخیر به‌دلیل عدم ثبات مدیریت در رده‌های گوناگون و نیز اتخاذ پاره‌ای از تصمیمات و سیاست‌های نادرست نه‌تنها از مسیر خود منحرف گردیده، بلکه در بسیاری از موارد آسیب‌های جدی نیز دیده است.

به‌علاوه به‌دلیل عدم شناخت درست از نقش و جایگاه واقعی این سازمان به‌عنوان یکی از دستگاه‌های تأثیرگذار در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، در اکثر موارد دقت و حساسیت لازم در انتخاب سکاندار آن مورد غفلت واقع شده است. این موضوع باعث گردیده که این سازمان در انجام مأموریت‌های خود ناتوان و در دست‌یابی به اهدافش ناموفق شود.

در ادامه خطاب به دکتر روحانی آمده است: تصدیق می‌فرمایید که سنگینی و گستردگی این وظایف از یک‌سو و تنوع و پیچیدگی آن از سوی دیگر، ایجاب می‌کند تا هدایت این سازمان به فردی متعهد، مدیر و مدبر و برخوردار از وجاهت فرهنگی سپرده شود تا مفاهیم «تدبیر» و «امید» در عمل تحقق یابد.

با توجه به شرایط فعلی کشور، پیشنهاد می‌شود تا «آقای دکتر محمدعلی نجفی» که علاوه برخورداری از خصوصیات و ویژگی‌های برشمرده شده، مدیری برنامه‌ریز و هماهنگ و هم‌سو با دولت جنابعالی است به‌عنوان معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شود.

بدیهی است این تصمیم شایسته می‌تواند ضمن ارتقای جایگاه مدیریتی، زمینه و شرایط لازم را برای دستیابی به اهداف دولت و بازگرداندن امید و نشاط به فعالیت‌های این سازمان، بویژه در زمینه‌ی خطیر و حساس «حفاظت از میراث فرهنگی کشور» فراهم کند.

Check Also

هنرمندان پیشکسوت و جوان میزبان گالری‌گردان تهران

 نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی پیشکسوتان صاحب‌نام و جوانان جویای نام در پایان هفته میزبان گالری …