توسعه گردشگری مهمترین عامل گسترش ارتباط بین ملت‌هاست

توسعه گردشگری مهمترین عامل گسترش ارتباط بین ملت‌هاست

سفیر پرتغال در تهران در دیدار با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، توسعه گردشگری را مهمترین عامل گسترش ارتباط بین ملت‌ها دانست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ماریو داماش نونس سفیر پرتغال در تهران صبح امروز در دیدار با مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با ابراز خوشبینی نسبت به اتفاقات اخیر ایران و فضای سیاسی موجود در کشور، گفت: موضوع گردشگری و تعاملات فرهنگی برای مسئولین کشور پرتغال بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: رکود اقتصادی در دو سال گذشته، گردشگری پرتغال را به پردرآمدترین بخش صنعت این کشور تبدیل کرده است و ما علاقه‌مندیم با سایر کشورها و به خصوص ایران، در زمینه مسائل فرهنگی بستر مناسب برای ارتباطات گسترده‌تر فراهم شود.

سفیر پرتغال در تهران، شرایط این کشور را برای حضور ایرانیان مناسب ارزیابی کرد و افزود: هیچ عاملی بهتر از حوزه فرهنگ و گردشگری، نمی‌تواند بین مردم ملت‌ها ارتباط برقرار کند.

نونس همچنین از علاقه‌مندی مسئولین این کشور برای بازسازی آثار تاریخی به جا مانده از دوران حضور پرتغال در ایران خبر داد و تصریح کرد: پرونده جامع و کاملی در این خصوص طی چند سال گذشته تهیه شده است اما به دلیل عدم هماهنگی و وقفه در پیگیری‌ها، پرونده بازسازی این آثار تاریخی پیشرفتی نداشته است.

سفیر پرتغال در تهران همچنین به اجرای برنامه‌های جدید در ارتباط با همکاری‌های گردشگری بین دو کشور اشاره کرد و افزود: بسته کاملی از پتانسیل‌های گردشگری دو کشور ایران و پرتغال می‌تواند توسط بخش خصوصی این حوزه مورد پیگیری قرار گیرد.

نونس در پایان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را نمونه روشنی از ایران جدید و تغییرات مثبت کشور دانست و گفت: توسعه ارتباط و همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور، زمینه گسترش مناسبات در سایر بخش‌ها را فراهم می‌کند.

Check Also

ماسک جزو جدایی ناپذیر مسافران

آخرین گزارش سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) میزان خسارت واردشده به صنعت گردشگری در طول پنج …