موافقت رهبر انقلاب با برگرداندن پول اضافی حج به مردم

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت اعلام کرد: براساس نامه‌ی موافقت مقام معظم رهبری که دیروز آن را دریافت کردم، مبلغ اضافی پول سفر حج واجب امسال به مردم بازگردانده می‌شود.

 

 

به گزارش خبرنگار سرویس حج و زیارت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسگر در حاشیه همایش عوامل ستادی و اجرایی پزشکی حج امسال و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گروهی از کارشناسان برای بازنگری روی قیمت حج واجب امسال تشکیل شد و با توجه به صرفه‌جویی‌ها و تخفیف‌ها مبلغ اضافه‌ای به زائران بازگردانده خواهد شد، افزود: در چند روز آینده جمع‌بندی‌های نهایی با مسوولان سازمان حج انجام و این پول به مردم بازگردانده می‌شود.

 

 

او در بخش دیگری از سخنانش درباره شیوع ویروس «کرونا» در عربستان اظهار کرد: این ویروس به مکه و مدینه نرسیده است. در این چند ماه هم هیچ موردی را در میان زائران ایرانی و غیره مشاهده نکردیم. البته در بعضی از شهرهای عربستان شیوع پیدا کرد، اما گسترده نبود.

 

 

سرپرست حجاج ایرانی همچنین گفت:‌ در گذشته نیز چندین‌بار اتفاقات مشابهی با شیوع ویروس آنفولانزای مرغی و خوکی رخ داد، کار به جایی رسید که ۳۱ هزار نفر به عمره نرفتند، در حالی که آن سال کمترین بیماری‌ها را داشتیم.
 

Check Also

روز جهانی گردشگری و شعار سال ۲۰۲۰

گردشگری بعنوان یک ابر صنعت در تمامی کشورها و جوامع بین‌المللی پذیرفته شده است. زیرا …