لادن طاهری مدیر کل فیلمخانه ملی ایران شد

به گزارش ایرانگرد نیوز، در متن حکم طاهری آمده است: “نظر به سوابق طولانی و تجارب ارزشمندتان به موجب این حکم به سمت مدیر کل فیلمخانه ملی ایران منصوب می شوید. فیلم خانه ملی گنجینه ای گرانبها از میراث سینمایی کشور است که حفظ و نگهداری آن وظیفه ای خطیر و ملی است. توفیقات روز افزونتان را در انجام این مسئولیت مهم از خداوند متعال خواهانم.”

 

لادن طاهری فارغ التحصیل رشته سینما از مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی در سال 1369 است که از همان سال به عنوان کارشناس در مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی مشغول به کار شد.

 

در سوابق اجرایی وی مواردی چون حضور بیش از 20 سال به عنوان معاون در فیملخانه ملی ایران، برگزاری جلسات نمایش فیلم فیلمخانه ملی ایران به مدت 16 سال (86-70)،انتشار کتاب “واژگان سینمایی” با همکاری ماندانا حاجیها، همکاری در تالیف و ترجمه کتاب های تخصصی “راهنمای نگهداری و مرمت فیلم” و ” نگهداری و ترمیم رنگ و صدا در فیلم”، همکاری با نشریات تخصصی از جمله “نامه فیملخانه ملی ایران”، “بولتن انگلیسی فیلمخانه ملی ایران”، و مشاوره در تهیه نرم افزارهای تخصصی فیلم، عکس، اسلاید، پوستر و صدا به چشم می ‌خورد.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …