آخرین روز جشنواره آیینی سنتی را از دست ندهید/ پهلوان کچل و اژدها در تئاترشهر

به گزارش ایرانگرد نیوز، جمعه 29 شهریور ماه در آخرین روز از برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایشهای آیینی سنتی مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تالار هنر و خانه نمایش میزبان چند اثر نمایشی است.

 
نمایش های “بانو گشسب” نوشته اردشیر صالح پور و کارگردانی مریم معترف در دو نوبت 18 و 20 در تالار چهارسو ، “اندرحکایت بلدیه اصفهان” نوشته اردشیر صالح پور و کارگردانی سیدعظیم موسوی در دو سانس 17 و 19 در تالار قشقایی، “ناز کنیز” نوشته محمدرضا مختاری و کارگردانی داوود معینی کیا در دو سانس 17:30 و 19:30 در تالار سایه و “پهلوان کچل و اژدها” نوشته و کارگردانی شراره یوسفی در دو نوبت 16 و 18:30 در کارگاه نمایش اجرا می‌شود.

 

 
همچنین نمایش‌های “کی به کیه؟” نوشته یدالله اقاعباسی و کارگردانی مشترک کیایی و عمادی در دو نوبت 17:30 و 19:30 در تماشاخانه سنگلج، “مشق عشق”نوشته و کارگردانی امیر حسین انصافی در دو سانس 16:30 و 19:30 در تالار هنر، “خواستگاری به سبک مبارک” نوشته هادی شیرمحمدی و کارگردانی حمیدرضا مرادی در دو نوبت 17 و 19 در خانه نمایش به صحنه می روند.

 
در آخرین روز جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت 16:30 میزبان نمایش “رزم چوب” به کارگردانی محمد بهاگیر است. نمایش خیابانی “آهنگ ایل” کار علیرضا نعمت الهی ساعت 17 ،”رزم و بزم” کار مجتبی مرادی ساعت 17:30، “عروسی درخت نارنج” کار علیرضا حیدرپورفرد ساعت 18 از دیگر آثاری هستند که امروز اجرا خواهند شد.

 
در بخش شبیه خوانی نیز نمایش”رستم و سهراب” به کارگردانی علاءالدین قاسمی ساعت 20 در محوطه باز تئاتر شهر اجرا می‌شود.

 

 
پاتوق تئاتر کودک و نوجوان جشنواره نیز با برنامه های متنوع شامل نقالی و پرده خوانی کودکان، خیمه شب بازی و نمایش های آیینی سنتی، از ساعت 17 تا 20 در محوطه تئاتر شهر برقرار است. همچنین قهوه خانه نمایش های آیینی سنتی در آخرین روز جشنواره از ساعت 18:30 تا 21:30 در محل رستوران آق بانو واقع در خیابان خارک، جنب تالار وحدت میزبان علاقمندان خواهد بود.

 
مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره آیینی سنتی شنبه 30 شهریور ماه ساعت 19:30 در محوطه تالار وحدت برگزار می شود.

 

Check Also

موسیقی نواحی شاکله اصلی موسیقی‌هاست

داور و مشاور دبیر جشنواره در بخش موسیقی نواحی جشنواره ملی موسیقی جوان درباره ارزیابی …