پیام رییس سازمان سینمایی به جشنواره فیلم کودک و نوجوان

به گزارش ایرانگرد نیوز، حجت الله ایوبی معاون وزیر و ریاست سازمان سینمایی پیام خود را به جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان ارسال کرد. متن پیام وی به شرح زیر است:

 

باید عاشق بود. باید مفهوم سادگی و صداقت و عشق و پاکی و تجلی امید به آینده را فهمید و باز هم باید عاشق بود. باید عاشق بود و بعد، از کودک و نوجوان سخن گفت. سخن گفتن برای کودکان و نوجوانان، عشق می خواهد و صداقت و پاکی، همچون خود کودکان این سرزمین. همچون خود نوجوانان پاک و ساده این مرز پر گهر که بی شک،گهرهای این سرزمین با اصالت و فرهنگ، همین شاپرک های عاشق هستند.

 

و چقدر سینما واسطه خوبی است برای شکوفایی این دردانه های جاودانه ایران زمین.چقدر سینما حضور خوبی دارد برای به دست آوردن تصویر ناب و خیال انگیز زندگی.هنر سینمایی که برای کودکان و نوجوانان،اثری خلق کند ،می رسد به با اخلاقی ترین گونه سینمایی؛یعنی سینمای کودک و نوجوان.که چقدر درست است بگوییم سینمایی که “برای” کودکان و نوجوانان فیلم می سازد، نه به بهانه این پروانه ها…سینمایی که  می داند زبان کودکی،ساده اما تاثیرگذار و ماندگار و زبان نوجوانی بی پیرایه،اما پر از سوال و ابهام است.پس باید برای کودک شادی خلق کرد و برای نوجوانان،سوال های بی جواب شان را پاسخ داد.باید راه گشا بود و از “قصه” گفتن دور نبود.باید جذابیت و سرگرمی را فهمید و بعد برای کودک و نوجوان ایران زمین،فیلم ساخت.فراموش نکنیم کودک و نوجوان،مثال زمین بکری است که مساعد هر تغییری است.

 

اما حالا قرار است جشن بگیریم، بیست و هفت سالگی مهمترین جشنواره موضوعی سینمای مان را واژه “مهمترین” برای این رویداد مهم فرهنگی، کمترین تعبیر است؛چرا که دلیل و استدلال برای اهمیت این مهم،بیش از پیش گفته شده و در این زمان باید گفت،سردمداران سینمای کودک و نوجوان بسان همه این سال ها با همه سختی هایش که می دانم و می دانید،روح تازه ای را در این گونه سینمایی بدمند و محکم تر از قبل با فیلم هایی خوش ساختار،مفرح،جذاب و باور آفرین برای کودکان و نوجوانان این سرزمین قدم هایی استوارتر بردارند تا به فضل الهی و همت هنرمندان،بتوانیم با رفع موانع پیش رو و برنامه ریزی بهتر برای این رویداد و این گونه سینمایی،روزهای پرامید تر را شاهد باشیم چه در سطح ملی و چه در سطح جهانی که بدون شک افتخارآفرینی در این مهم،همین نزدیکی است.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …