عمو پورنگ در جمع بچه‌ها/ اصفهان موطن جشنواره فیلم کودک است

به گزارش ایرانگرد نیوز، علی زارعان مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو که شب گذشته هجدهم مهر به همراه عوامل برنامه‌ساز “کتابخانه پورنگ” مهمان برنامه “هشت بهشت” شده بود در سخنانی گفت: اصفهان با‌شاخصه‎هایی که دارد مستعد یک فرابرند است و می‌توان از این ظرفیت ملی در جهت رشد و ارتقای جشنواره فیلم‎های کودکان و نوجوانان نیز بهره برد.

 
عضو هیات داوران بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان با اعلام این که این جشنواره ازسال 65 در نصف جهان برگزار می‌شود، افزود: خوشبختانه تجربه امسال نشان می‌دهد که ما در این سال‌ها رشد قابل توجهی خصوصا در حوزه انیمیشن داشته‌ایم و این اتفاق خوشایندی برای ما ایرانی‌ها است.

 
وی از مشارکت کاراکترهای محبوب سیما در این جشنواره ابراز خرسندی کرد و افزود: خوشبختانه اجرای زنده پورنگ و حضور سنجد حال خوبی برای جشنواره ایجاد کرد و امیدواریم این اتفاقات ادامه پیدا کند.

 
در ادامه امیر سهیلی بازیگر “سلطان” در برنامه پورنگ نیز درباره حضورش در این مجموعه گفت: خوشحالم که با این گروه همکارم. در این مدت آنقدر با نقش سلطان انس گرفتم که خیلی وقت‌ها دلم برایش تنگ می‌شود.

 
او دکور خوب را از پشتوانه‌های برنامه پورنگ دانست و افزود: قصد برنامه‌سازان این برنامه فقط ایجاد سرگرمی نیست، ما آمدیم که چیزهایی رابه بچه‌ها یاد بدهیم و دکور فرهنگی برنامه در این مورد بسیار موثر است.

 
در ادامه ابراهیم‌ شفیعی بازیگر نقش “پهلوان پنبه” نیز گفت: پهلوان پنبه از قصه‌ها فرار کرده و به برنامه پورنگ آمده است. خوشبختانه این کاراکتر با استقبال بچه‌ها رو به رو‌شده و این باعث خوشحالی من است.

 
وی افزود: هر لحظه از این برنامه برای ما خاطره است، ما در کنار تولید برنامه لحظه‌های خوبی را در کنار بچه‌ها سپری می کنیم و امیدواریم بتوانیم رضایت آن‌ها را جلب کرده باشیم.

 
داریوش فرضیایی عمو پورنگ و امیر محمد متقیان هم در این برنامه زنده از مردم خوب اصفهان برای مهمان‌نوازی خوبشان سپاسگزاری کردند.

 
فرضیایی در این برنامه گفت: گروه ما از وقتی به اصفهان آمده حال بسیار خوبی دارد، از اینکه می‎بینیم چقدر مردم به ما لطف دارند و با محبتشان ما را شرمنده می‎کنند.

 
آخرین مهمانانی که قدم بر روی فرش قرمز برنامه “هشت بهشت” گذاشتند، مسلم آقاجان زاده و احمد درویش علی پور تهیه کننده و کارگردان پورنگ بودند. مسلم آقا جان زاده در این برنامه از استقبال خوب بچه‌های اصفهانی ار برنامه عمو پورنگ سخن گفت و افزود:‌ شرمنده لطف آن‌هایی هستیم که پشت درهای سالن 6 هزار نفری 25 آبان ماندند. متاسفانه ظرفیت علی رغم تلاش بسیار همکارانم درخواست‌ها برای حضور در این برنامه بیش از توان ما بود و امیدواریم مردم از ما دلگیر نشوند.

 
درویش علی پور هم در پاسخ پرسش مجری که چرا به یکباره از کارگردانی یک کار جدی به کارگردانی یک کار کودکانه رسیدید؟ گفت: از این اتفاق بسیار راضی هستم، اینکه هر دو تجربه را در حوزه کاری دارم و هر کدام‌ شیرینی‌های خاص خودشان را دارند.

 
این برنامه با حواشی جالبی همراه بود، طی آن سلطان “کتابخانه پورنگ” با صدای دلنشین خود ترانه زیبای ایران اثر ماندگار محمد نوری را اجرا کرد.

 
در طول برنامه تعداد زیادی از مردم اصفهان پشت درهای صدا و سیما این‌شهر صف کشیده بودند تا برای لحظه‌ای پورنگ و تیم برنامه سازش را ببینند.

 
“هشت بهشت” جنگ‌ شبانه اصفهانی‌ها است که از‌ شنبه تا چهارشنبه با اجرای بنفشه رافعی و تهیه کنندگی محمدعلی طالقانی روی آنتن‌شبکه اصفهان می‌رود.

 

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …