خانه » ميراث فرهنگی » حفاظت از جنبه‌های تاریخی مجموعه کاخ مروارید تخصص سازمان میراث فرهنگی است

حفاظت از جنبه‌های تاریخی مجموعه کاخ مروارید تخصص سازمان میراث فرهنگی است

مدیرکل امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حفاظت از جنبه‌های فرهنگی و تاریخی بناها و اماکن تاریخی از جمله مجموعه کاخ مروارید در تخصص سازمان میراث فرهنگی است.

طبق مصوبه ابتدایی شورای انقلاب مقرر شد تمامی بناهایی که جنبه و کاربری فرهنگی و تاریخی دارند به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپرده شوند.
مدیرکل امور موزه‌ها تصریح کرد: مجموعه‌های نیاوران و سعدآباد، از جمله این اماکن است که برای حفظ جایگاه فرهنگی و تاریخی حفاظت و تصدی آنها به سازمان میراث فرهنگی سپرده شده است.کارگر با اشاره به اینکه تنها سازمانی که می‌تواند جنبه فرهنگی این مجموعه‌ها را حفظ کند سازمان میراث فرهنگی است، یادآور شد: مجموعه کاخ مروارید به عنوان یکی از اماکن به جا مانده از دوران‌های پیشین باید در معرض دید عموم قرار بگیرد و ساختار موزه‌ای آن حفظ شود.

وی سازمان میراث فرهنگی را تنها ارگانی دانست که توانایی حفاظت از جنبه‌های تاریخی و فرهنگی این آثار را دارد.

مدیرکل موزه‌ها تصریح کرد: با توجه به لزوم حفظ جنبه‌های فرهنگی آثار و بناهای تاریخی مجموعه تاریخی کاخ مروارید با حکم دادستان استان البرز به میراث فرهنگی  واگذار شد چراکه حفاظت و نگهداری از جنبه‌های فرهنگی این مجموعه فقط در تخصص سازمان میراث فرهنگی است.

کارگر در پایان افزود: با تصدی سازمان میراث‌فرهنگی بر مجموعه کاخ مروارید این اثر تاریخی از نگاه اقتصادی مصون می‌ماند و جنبه فرهنگی آن حفظ می‌شود.