خانه » آخرین اخبار » معاون رئیس جمهوری: دولت یازدهم ایران را به عنوان مقصد امن گردشگری دنیا شناساند

معاون رئیس جمهوری: دولت یازدهم ایران را به عنوان مقصد امن گردشگری دنیا شناساند

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت یازدهم ایران را به عنوان مقصد امن و باثبات گردشگری به دنیا شناساند.

زهرا احمدی پور: همیشه گردشگری از عوامل سیاسی متاثر می شود و تاثیرات مثبت و منفی آن بنا به مثبت و منفی بودن آن رویداد سیاسی است.
وی ادامه داد: امروز شما وارد هر شهری می شوید پر از گردشگران خارجی است و کسی نمی تواند بگوید گردشگری رشد نداشته است.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: آمار گردشگران ورودی به کشور مدام در حال افزایش است، ظرفیت ها و جذابیت های ایران را به خوبی تشخیص داده اند و ایران توسط مجلات و سایتهای بین المللی به عنوان یکی از بهترین مقاصد سفر، معرفی می شود.
وی ادامه داد: تمرکز دولت یازدهم تمرکز روی توسعه گردشگری است و تمام توانش را برای توسعه این صنعت گذاشته است و همین شرایط را در دولت دوازدهم ادامه می دهد.
احمدی پور تاکید کرد: گفتمان اقتصاد بلورین گردشگری در دوره مدیریت من بوجود آمد و اکنون دیگران آن را شنیده، درک کرده و تکرار می کنند.
وی افزود: سیاست های کلی گردشگری در ماه های آینده تدوین و ابلاغ می شود تا دستگاه های دولتی و بخش خصوصی با این سیاست های کلان همگام باشند.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: امروز دیگر کسی منکر نیست که تعداد گردشگران خارجی در رستوران، کوچه و فرودگاه و مکان های عمومی رو به افزایش است اما برای پایداری و استمرار این توفیقات باید برنامه ریزی بلندمدت داشت.