نخستین و بزرگ‌ترین دوره جشنواره بین‌المللی «جاده ابریشم» آماده برگزاری می‌شود

نخستین و بزرگ‌ترین فستیوال فرهنگی، هنری، گردشگری، اقتصادی، بازرگانی و علمی بین‌المللی «جاده ابریشم»، با حضور کشورهای مطرح جهان برای نخستین‌بار در ایران برگزار می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا، نخستین و بزرگ‌ترین فستیوال فرهنگی، هنری، گردشگری، اقتصادی، بازرگانی و علمی بین‌المللی «جاده ابریشم»، با حضور کشورهای مطرح جهان برای نخستین‌بار در ایران برگزار می‌شود. دبیری نخستین جشنواره بین‌المللی «جاده ابریشم» را سَروین‌سادات سِرّی عهده‌دار است که با همکاری  «سازمان میراث فرهنگی» کشور برگزار می‌شود.

از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری برای کشور،که توجه و حمایت از کالای ایرانیست، جزو مهم‌ترین اهداف این جشنواره معرفی و حمایت از کالای ایرانیست و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت‌های btob تولیدکنندگان ایران و شرکت‌کنندگان بین‌المللی، ایجاد بستری مناسب برای صادرات صنایع‌دستی به دیگر کشورها، تبادل هنر و فرهنگ ایران، تبادل فناوری‌های نوین علمی ایران که توسط جوانان نابغه ایران به ثبت رسیده است با کشورهای حوزه جاده ابریشم و دیگر کشورهای میهمان جشنواره است.

جشنواره «جاده ابریشم» با رویکرد اشاره به «صلح جهانی» از ساعت ۱۹ روز ۴ آذرماه سال جاری با حضور سفرای کشورهای جاده ابریشم و سایر کشورهای حاشیه دریای مدیترانه، مدیران سازمان‌ها و فعالان اقتصادی، اعضای اتاق بازرگانی تهران و اعضای اتاق بازرگانی ایران، اعضای اتاق‌های مشترک بازرگانی از کشورهای مختلف، صادرکنندگان برتر و تولیدکنندگان برتر، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، بزرگان عرصه فرهنگ و هنر، هنرمندان سینما، تلویزیون و تئاتر، اساتید برجسته صنایع‌دستی و مهمانان خارجی از شرکت‌های بخش خصوصی در حوزه صادرات و واردات در کاخ‌ موزه سعدآباد آغاز به کار خواهد کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره، برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانند  به آدرس www.silk-road-fastival.com ا مراجعه کنند

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …