آینده گردشگری اروپا بدون آمریکایی‌ها

نقش آمریکایی‌ها در صنعت گردشگری اروپا

صنعت گردشگری اروپا در نبود حدود ۱۵ میلیون آمریکایی در فصل تابستان امسال با خسارت شدیدی رو به رو خواهد شد.

به نقل از فوربس، با تمدید شدن ممنوعیت ورود گردشگران آمریکایی به اتحادیه اروپا، نگرانی‌ها درباره آینده نامشخص صنعت گردشگری به خصوص در کشورهایی همچون فرانسه، ایتالیا، آلمان و اسپانیا که حضور گردشگران آمریکایی اهمیت بیشتری دارد، افزایش یافته است.

گردشگری در مجموع ۱۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی و حدود ۲۶ میلیون شغل اتحادیه اروپا را در برمی‌گیرد. ایالات متحده از نظر شمار گردشگران و سود مهمترین بازار گردشگری اروپا محسوب می‌شود. بازدیدکنندگان آمریکایی نیمی از آمار کل اقامت‌های شبانه در هتل‌های اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص دادند: یعنی از ۱۳۷ میلیون اقامت شبانه، ۷۴ میلیون مربوط به گردشگران آمریکایی بوده است.

ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی وابسته به گردشگران آمریکایی به شمار می‌رود. صنعت گردشگری ۱۳ درصد از تولیدات ناخالص داخلی ایتالیا را شامل می‌شود. بر اساس اطلاعات خبرگزاری فرانسه، آمریکایی‌ها پرطرفدارترین گردشگران غیر اروپایی ایتالیا به شمار می‌روند که آمار ۱۲.۴ میلیون اقامت شبانه در فصل تابستان را در این کشور به ثبت رسانده‌اند. حالا انتظار می‌رود نبود گردشگران آمریکایی خسارت میلیارد دلاری را برای ایتالیا به دنبال داشته باشد.

شرایط در سایر کشورهای اروپایی نیز تفاوت چندانی ندارد.

طبق اطلاعات دولت فرانسه، ۸۹ میلیون گردشگر خارجی هر ساله از فرانسه بازدید می‌کنند که آمریکایی‌ها ۸ درصد از این آمار را به خود اختصاص داده‌اند. گردشگری در فرانسه نیز ۹.۷ درصد از تولیدات ناخالص داخلی کشور را در برمی‌گیرد. ۳۰ درصد از این آمار به گردشگران بین‌المللی مربوط می‌شود.

در اسپانیا، گردشگری ۱۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی کشور را در بر می‌گیرد. حدود ۳.۲ میلیون آمریکایی در سال گذشته از این کشور بازدید کردند و آمار و ارقام دولتی نشان می‌دهد شمار گردشگران آمریکایی این کشور پیش از شیوع ویروس کرونا رو به افزایش بوده است.

در سوئیس نیز بالاترین رشد در حضور و اقامت شبانه گردشگران خارجی سال ۲۰۱۹ به آمریکایی‌ها می‌رسد و نبود آن‌ها تغییر چشمگیری در درآمد صنعت گردشگری سوئیس ایجاد خواهد کرد.

Check Also

بقایای سالم یک خرس عصر یخ در شمال روسیه پیدا شد

محققان می گویند یک شکارچی گوزن شمالی در شمال دور روسیه که بخشی از قطب …