شورجه رییس هیات‌مدیره موسسه سینمای مقاومت و انقلاب شد

به گزارش ایرانگرد نیوز، مطابق مقررات و ضوابط حاکم بر تاسیس موسسات و مراکز فرهنگی جواد شمقدری، جلیل عرفان منش، و مهدی عظیمی میرآبادی با نام هیأت موسس این موسسه را تاسیس کرده و به استناد ماده 16 اساسنامه به عنوان مجمع عمومی تنها برای بار اول با انتخاب جمال شورجه (رییس)، مهدی عظیمی میرآبادی (نایب‌رییس و مدیرعامل)، و علیرضا عاقل‌زاده (خزانه‌دار) هیأت مدیره موسسه را انتخاب کرده‌اند.

 
وظیفه و مسئولیت هیأت موسس پس از ثبت موسسه و تشکیل هیأت امناء خاتمه یافته و اختیاراتش عیناً به هیأت امناء واگذار می‌شود.

 
موسسه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی در قالب تشکیلاتی غیردولتی و غیرانتفاعی و به عنوان یکی از بازوهای هدایتی، حمایتی، و اجرائی سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های کلی فرهنگی و هنری امور سینمایی کشور، تشکیل و در تاریخ چهارم شهریور 91 با شماره 32582 ثبت شده‌ است، تا براساس اهداف فرهنگی مصرّحه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با التزام به رعایت قوانین، مقررات، و ضوابط موضوعه کشور در زمینه‌های “تاریخ انقلاب اسلامی”، “دفاع مقدس”، “بیداری اسلامی”، و “مقاومت” به عنوان یک مرکز بزرگ و جامع سینمایی با قوی‌ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات در جهت تولید فیلم‌های ارزشی و انقلابی فعالیت کند.

 
جمال شورجه؛ متولد سال ۱۳۳۳ زنجان، فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران است و کارگردانی فیلم‌های “سی و سه روز”، “یاس‌های پنهان”، “وعده دیدار”، “باشگاه سری”، “خلبان”، “دایره سرخ”، “عبور از خط سرخ”، “حماسه مجنون”، “لبه تیغ”، “عملیات کرکوک”، “شب دهم”، “روزنه”، تهیه کنندگی فیلم‌های “نفوذی”، “آسمان هشتم”، و نویسندگی فیلمنامه‌های سینمایی “حماسه مجنون”، “لبه تیغ”، “عملیات کرکوک” و “شب دهم” را به عهده داشته است. حضور در شوراها و هیأت‌های گوناگون سینمایی از جمله شورای بازبینی فیلم‌های سینمایی و شورای عالی سینما از دیگر سوابق اوست.

 
علیرضا عاقل زاده؛ در سال 1343 در شهر شیراز متولد و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در شیراز گذرانده‌ است. وی با مطالعه و تحقیق كتب و آثار سینمایی، با توجه به علاقه‌اش به فیلم و سینما در سال 1363 با همكاری جمعی از دوستانش اولین فیلم خود را با سختی‌های بسیار و امكانات اندك در ارتباط با مجروحین و ساماندهی آنان در دوران دفاع مقدس ساخته، چند فیلمنامه دیگر نیز نوشته و كارگردانی كرده سپس در سال 1367 به دانشكده سینما تئاتر وارد و از آنجا فارغ‌التحصیل شده‌است.

 
وی در بخش‌های گوناگون فیلمسازی حرفه‌ای مثل فیلمبرداری، تصویربرداری، منشی صحنه، فیلمنامه نویسی، تدوین، تولید و تهیه مشغول به فعالیت شده‌است. همچنین او در مسئولیت‌های اجرایی نیز حضور یافته که از جمله به معاونت اداری و مالی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، مدیریت عامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، معاونت طرح و برنامه و نظارت سازمان بسیج هنرمندان کشور، معاونت اداری و مالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و عضویت در شوراهای گوناگون مرتبط با سینما اشاره می‌شود.

 
مهدی عظیمی میرآبادی؛ متولد سال 1344 شهرضا است که فعالیتهای حرفه‌ای هنری خود را در زمینه تئاتر و خوشنویسی از سال 1362 آغاز و با دریافت كارشناسی سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران به سینمای حرفه‌ای وارد شده است و ضمن فعالیتهای سینمایی و تلویزیونی در بخش‌های تهیه‌کنندگی و مدیریت تولید و… در حوزه مدیریتی و اجرایی نیز حضور داشته‌است. قائم مقامی و مدیریت کل نظارت و ارزشیابی سینمای حرفه‌ای و معاونت امور فعالیت‌های سازمان سینمایی کشور از آخرین مسئولیت‌های اوست.

 
موسسه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی اهداف بسیار والایی را در چهار حوزه سینمای مقاومت،انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و دفاع مقدس دنبال می‌کند که به زودی و پس از استقرار کامل این موسسه اخبار و فعالیت‌های آن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …