راه‌اندازی موزه مجازی پارک ملی بمو

به گزارش ایرانگرد نیوز از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، راه‌اندازی موزه مجازی پارک ملی بمو در راستای آموزش، تنویر افکار عمومی و ارتقای سطح آگاهی‌ها و همچنین آشنا کردن عموم مردم با ظرفیت‌های تنوع زیستی این استان، از ابتدای سال 1392 در برنامه سالانه اداره کل قرار گرفت.

این طرح از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و با تکمیل اطلاعات تخصصی در تیر ماه امسال به صورت عملیاتی شروع به کار کرد و هم‌اکنون آخرین بازبینی‌ها بر روی آن صورت گرفته است.

نخستین نسخه آزمایشی این موزه مجازی از این هفته بر روی پورتال اداره کل حفاظت محیط زیست فارس به آدرس: http://fars.doe.ir.ir/portal/home برای استفاده عموم در اقصی نقاط دنیا قابل مشاهده است.

این موزه مجازی ضمن نمایش فضای اصلی موزه حیات وحش پارک ملی بمو و کاهش هزینه بازدیدکنندگان، شرایطی را برای علاقمندان فراهم می‌کند تا به‌راحتی و در هر زمان علاوه بر بازدید از موزه از اطلاعات تکمیلی راهنمای مجازی موزه نیز برخوردار شوند.

در موزه مجازی پارک ملی بمو از طریق استفاده از راهنما و کلیک بر روی پنجره معرفی هر یک از گونه‌ها، بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاعاتی مانند نام فارسی، نام علمی، ریخت‌شناسی، زیستگاه و پراکنش آن‌ گونه در استان را مشاهده کنند.

موزه مجازی بمو با کیفیتی بالا فضای واقعی موزه پارک ملی بمو را به نمایش می‌گذارد و اطلاعات تکمیلی، این نرم‌افزار آموزشی تفریحی را در نوع خود به یکی از بهترین کارهای صورت گرفته در این راستا تبدیل کرده است.

Check Also

محیط‌زیست عامل وحدت و همگرایی در کشور است

رئیس سامان حفاظت محیط‌زیست گفت: پروژۀ تکثیر در اسارت یوز آسیایی نشان داد چطور مسالۀ …