ایرانگرد نیوز

داریوش فرهنگ “سلطان و شبان 2” را می سازد

داریوش فرهنگ کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون  با بیان این مطلب که به دنبال ساخت سریال “سلطان و شبان 2” است، گفت: طرح اولیه فیلمنامه “سلطان و شبان 2” نوشته شده و مراحل طراحی شخصیت ها نیز به اتمام رسیده است و به زودی شرایط برای ساخت این سریال را فراهم خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به اینکه سریال “سلطان و شبان” برای اولین بار در سال 1363 از شبکه اول سیما به روی آنتن رفته است، توضیح داد: نزدیک به 28 سال از پخش “سلطان و شبان” می گذرد و مخاطبان امروز ما شناخت چندانی از این سریال و شخصیت های حاضر در این سریال ندارند به همین دلیل داستان فیلمنامه به گونه ای طراحی شده تا ادامه زندگی شخصیت های این مجموعه تلویزیونی را دنبال کنیم.

 

فرهنگ بیان کرد: شخصیت های حاضر در سری دوم “سلطان و شبان” همان شخصیت های قبلی بوده و تمام تلاش خود را می کنیم تا از بازیگران قدیمی این سریال برای “سلطان و شبان 2” استفاده کنیم.

 

کارگردان فیلم سینمایی “خنده در باران” در پایان گفت: طرح ساخت این سریال به تلویزیون ارائه شده است اما هنوز مشخص نیست که کدام یک از شبکه های تلویزیون تامین بودجه ساخت این سریال را برعهده بگیرد. اگر نتوانیم با تلویزیون برای ساخت این سریال به توافق برسیم، پیشنهاد ساخت این سریال را به شبکه نمایش خانگی ارائه خواهیم کرد.

 

“سلطان و شبان” یکی از سریال های دهه 60 تلویزیون ایران در ژانر کمدی است که تولید آن در سال 1360 توسط گروه فیلم و سریال تلویزیون آغاز و در سال 1361 به پایان رسید. این سریال در سال 1363 از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد. مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ به اتفاق یکدیگر فیلمنامه این سریال را نوشته و داریوش فرهنگ آن را کارگردانی کرد.

 

در این سریال بازیگرانی چون مهدی هاشمی، گلاب آدینه، محمد مطیع، محمد علی کشاورز، احمد آقالو، علیرضا مجلل، سیاوش طهمورث، صادق هاتفی، حسین محجوب و … حضور داشتند.

 

خروج از نسخه موبایل