بهترست از حیوانات در نمایش‌های تئاترشهر استفاده نشود


اتابک نادری درباره جلسه‌ای که امروز در تئاترشهر با کارشناسان حوزه دامپزشکی درباره اسب نمایش “عرق خورشید، اشک ماه” به کارگردانی آتیلا پسیانی داشته است به خبرنگار مهر گفت: همچنان که پیش از این محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی مجموعه تئاترشهر اعلام کرد این اسب هیچ مشکلی ندارد اما برای اینکه حاشیه‌های پیش آمده تمام شود امروز با حضور دکتر داریوش جهان‌پیما رییس شبکه دامپزشکی شهرستان تهران و عوامل نمایش “عرق خورشید، اشک ماه” جلسه دیگری برگزار شد و تمام اسناد و مدارک اسب این نمایش توسط کارشناسان این حوزه رویت شد.


وی ادامه داد: این کارشناسان اسب، محل نگهداری و همچنین شناسنامه و مالک آن را دیدند و با اینکه مشکلات حل شده بود اما مجموعه تئاترشهر برای اینکه هیچ شبهه‌ای پیش نیاید این جلسه را برگزار کرد. تمام اسناد و مدارک گروه نمایش و مالک اسب توسط کارشناسان تایید و این موارد صورت‌جلسه شد.


رییس مجموعه تئاترشهر با بیان اینکه هم اکنون هیچ مشکلی در تئاترشهر و روند اجرای این نمایش وجود ندارد، اظهار کرد: موضوع پلمپ و تعطیلی تئاترشهر قبل از بازرسی کارشناسان از تئاترشهر بیان شده بود و سپس به رسانه ها راه یافت اما هم اکنون با رویت محل نگهداری اسب و سلامتی آن همه این مسایل تمام شده است و ما همچنان پذیرای حضور تماشاگران در مجموعه تئاتر شهر برای تماشای نمایش “عرق خورشید، اشک ماه” هستیم. ما نمی خواستیم که با سلامتی افراد بازی شود و این مساله مهم از دید ما مغفول نبوده است. حالا هم اسناد محرز شد و مورد قبول کارشناسان قرار گرفت.


نادری در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است از حیوانات مختلف در نمایش‌های تئاترشهر استفاده نشود زیرا با توجه به کارکردهای این مجموعه، فضا برای این نوع کارها چندان فراهم نیست. با این حال اگر نمایشی اقتضا کند باید روند قانونی لازم را همچون نمایش “عرق خورشید، اشک ماه” در پیش گیرند.  

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …