ایرانگرد نیوز

حاشیه هم‌نشین شدن داریوش ارجمند و احمدی‌نژاد/ هنرمند جاسوس خداست

به گزارش ایرانگرد نیوز، نشست هیأت مدیره مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت با علی‌اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز 7 آبان‌ماه در محل مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت برگزار شد و نتیجه این نشست چاپ کتابی از خسرو حکیم‌رابط و رایزنی جهت اختصاص مکانی برای این مؤسسه بود.

 
در این نشست عباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت، محمود عزیزی رئیس هیأت مدیره، داریوش ارجمند، داریوش اسدزاده، محسن علی‌اکبری و داریوش اسدزاده اعضای هیأت مدیره و اسماعیل خلج و بهزاد فراهانی به عنوان مدعوین جدید هیأت مدیره حضور داشتند. علی‌اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم مهمان ویژه این نشست بود.
هدف از برگزاری این نشست ایجاد شرایط مناسب و دریافت قول حمایت معاون توسعه مدیریت و منابع ارشاد از مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت بود و در این راستا هر کدام از حاضران سخنانی را ارائه دادند. عظیمی در ابتدای نشست با اشاره به اولین حمایت انجام شده از این مؤسسه توسط محمود احمدی‌نژاد گفت: نامه‌ای با امضای 12 هنرمند پیشکسوت توسط داریوش ارجمند در مراسمی به رئیس جمهور سابق داده شد و این اقدام چراغ مؤسسه را روشن کرد.
وی ادامه داد: این کار داریوش ارجمند نوعی از خودگذشتگی بود زیرا در آن ایام نشستن وی در کنار رئیس جمهور برایش حاشیه‌هایی را ایجاد کرد ولی این هنرمند شناخته شده معتقد است برای حمایت از هنرمندان پیشکسوت نباید به این چیزها توجه کرد.
مدیرعامل مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت با اشاره به مراجعه 105 هنرمند پیشکسوت به مؤسسه طی چند ماه فعالیت آن گفت: در این مدت با حدود 53 نفر از نمایندگان مجلس و کمیسیون فرهنگی رایزنی‌هایی داشتیم و در حال حاضر هم در حال آماده کردن نامه‌ای با امضای 110 هنرمند پیشکسوت برای ارائه به رئیس جمهور در زمینه حمایت از مؤسسه هستیم.
در ادامه کاراندیش با اشاره به 30 سال سابقه فعالیت خود نظیر مدیریت در وزارت کشور و سازمان بهزیستی گفت: اگر مسئولی به کاری که می‌کند عشق و علاقه داشته باشد، کارش را به درستی انجام می‌دهد. خوشبختانه امروز آقای علی جنتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چنین موقعیتی دارد و مسئولیت وزارت را با انگیزه پذیرفته است.
وی با اشاره به اینکه هنرمندان جامعه هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، یادآور شد: هنرمندان در زمان فعالیت خود کمتر به فکر شغلی دیگر هستند که در دوران پیشکسوتی بتوانند زندگی خود را تأمین کنند. ما به دنبال راهکارهایی برای رفع این مشکل هستیم و برنامه‌هایی نظیر راه‌اندازی مؤسسه‌ای سودبازده هستیم که هنرمندان سهام‌دار این مؤسسات باشند.
سپس داریوش ارجمند درباره وضعیت هنر و هنرمند در کشور تصریح کرد: ما درگیر سلیقه‌ها هستیم نه درگیر سیستم چون در هنر ما سیستمی تعریف نشده است. افرادی که در وزارتخانه ارشاد هستند باید از سلیقه‌های خود بگذرند و سیستم‌مدار کار کنند.
وی در ادامه سخنان خود هنرمند را جاسوس خدا دانست و تأکید کرد: هنرمند چیزهایی را در جامعه می‌بیند و بیان می‌کند که برای برخی از مدیران و مسئولان خوشایند نیست و بیان این نکات جرم ما هنرمندان است. من خود را جاسوس خداوند می‌دانم زیرا معضلات و مشکلات جامعه را به درستی می‌شناسم و یک کارشناس فرهنگی هستم.
این بازیگر عرصه سینما و تئاتر تبعیض و ریا را به عنوان دو عامل نابودکننده برای جامعه ایران ذکر کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جایی است که می‌تواند با برنامه ریزی و اقدام درست این دو عامل را در جامعه از بین ببرد.
ارجمند یادآور شد: در ایران هنرمندانی بودند که آثارشان با اقبال مخاطب مواجه نشد و از این رو حکومت بر هنر را که همان مدیریت است، انتخاب کردند.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت نیاز به بودجه و مکانی مشخص دارد، به چاپ نشدن کتاب خسرو حکیم‌رابط به دلیل تأمین نشدن 13 میلیون تومان هزینه چاپ آن اشاره کرد و گفت: این کتاب درباره چگونه نمایشنامه نوشتن است و زحمت بیش از 60 سال تدریس استاد حکیم‌رابط در دانشگاه است. اما به دلیل تأمین نشدن هزینه چاپ هنوز منتشر نشده است.
بعد از سخنان داریوش ارجمند، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ارشاد اعلام کرد که هزینه چاپ کتاب خسرو حکیم‌رابط را متقبل می‌شود تا کتاب هر چه زودتر منتشر شود.
بهزاد فراهانی، محمود عزیزی و داریوش اسدزاده هم سخنانی را در خصوص توان مالی ضعیف هنرمندان پیشکسوت بیان کردند و علی‌اصغر کاراندیش نیز آمادگی خود را جهت حمایت از مؤسسه حمایت از هنرمندان پیشکسوت اعلام کرد.

 

خروج از نسخه موبایل