جمع‌آوری 22 هزار و 400 لوح فشرده فیلم‌های قاچاق‌شده در استان البرز

سعید جابری انصاری گفت: در هفته گذشته با انجام چند عملیات در استان البرز 22 هزار و 400 حلقه لوح فشرده غیرمجاز با عناوین تعبیر خواب، گنج مظفر (1-8)، گذشته، پروانگی، آقای بازیگر، رسوایی، چه خوبه که برگشتی، یخ در بهشت، عاشق‌کشی، اتاق 311، تهران 1500، ویلای من، من کجا خوابم برد، تو و من، شهر بزرگ، شکارچی انسان، نارمک، برف روی کاج‌ها، شاهگوش جمع‌آوری شد.

 
وی افزود: همچنین بازرسی از شهرستان‌های دماوند، گیلاوند، رودهن، بومهن هم انجام شد که با توجه به رصدهای انجام پذیرفته مورد غیرمجازی در فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی، هنری این شهرستان ها دیده نشده است.

 
دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری وزارت ارشاد ادامه داد: قطعاً برخورد با کپی غیر مجاز و صیانت از آثار تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش های فرهنگی و هنری یکی از راهکارهای تقویت اقتصاد موضوعاتی چون فیلم، نمایش خانگی، نرم افزار، موسیقی و بازی‌های رایانه‌ای است. نگاه فرهنگی بایستی جامع و برنامه محور باشد و با تحولات صورت گرفته در بخش فرهنگی شاهد یک حرکت منسجم از سوی مسئولان ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم که امیدواریم به سرعت این امر در کالبد فرهنگی کشور دمیده شود.

 
جابری انصاری توسعه اقتصاد فرهنگی را جزء لاینفک سیاست‌گذاری های فرهنگی دانسته و برگزاری همایش‌ها و گردهمایی هایی با موضوعاتی پیرامون توسعه و صیانت از دستاوردها و صنایع فرهنگی را ضروری دانست.

 
وی نگاه علی جنتی در حمایت از حوزه‌های اقتصادی بخش فرهنگ را ارزشمند برشمرد و تاکید کرد: از همه فعالان اقتصادی بخش فرهنگ انتظار می‌رود در حمایت از این دیدگاه وارد میدان شوند.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …