درخواست 180 میلیون تومانی یک عضو شورا از شهرداری + عکس

ایرانگرد نیوز – 11 سال است شهرداری تهران نمایشگاه عطر سیب را برگزار می‌کند. در این نمایشگاه شهرداری به هیات‌های مذهبی اقلام فرهنگی و تجهیزات مورد نیاز برای تغذیه و پخت و پز را با تخفیف 15 تا 25 درصدی ارائه می‌کند. اما در کنار این شهرداری بودجه بزرگی هم برای کمک به هیات‌های مذهبی دارد که بر اساس آن هر هیات میزان مشخصی بن کالا از شهرداری دریافت می‌کند.

 

سال گذشته بودجه شهرداری برای این نمایشگاه حدود 6 میلیارد تومان بود. امسال هم به گفته مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران بودجه‌ای در همین حدود برای کمک به هیات‌های مذهبی در نظر گرفته شده است. «عبادالله رمضانی»   در روزهای آخر نمایشگاه مشخص می‌شود که چه میزان هزینه شده است اما «حدود 5 تا 6 میلیارد تومان برآورد هزینه» در این نمایشگاه است.

 

شهرداری هر سال میزانی از بن‌های این نمایشگاه را به اعضای شورای شهر می‌دهد تا به مراجعه‌کنندگان خود بدهند. اعضای شورای شهر تهران اغلب این بن‌ها را بین افرادی که به دفتر آنها مراجعه می‌کنند توزیع می‌کنند. امسال هم گویا شهرداری برای هر عضو شورا نزدیک به 6 میلیون تومان بن اختصاص داده است.

 

6 میلیون تومان بن خرید از نمایشگاه عطر سیب برای همه اعضای شورا قانع کننده نیست. یکی از اعضای شورا همچنان که در تصویر دیده می‌شود در 2 نامه جداگانه از شهردار تهران و معاون فرهنگی او در مجموع درخواست 180 میلیون تومان بن خرید از نمایشگاه عطر سیب کرده است.

 

عکس نامه ای که این عضو شورا به شهردار تهران نوشته است.

 

این عضو قدیمی شورای شهر که تجربه حضور در شورای دوم و سوم و چهارم را دارد درخواست دریافت 100 میلیون تومان بن از شهردار تهران و در ادامه 80 میلیون تومان دیگر از معاون فرهنگی شهردار کرده است. او علت این درخواست را «مراجعه جمع کثیری از مسئولان هیات‌های مذهبی» به دفترش عنوان کرده است.

 

سابقه ارتباط این عضو شورا با هیات‌های مذهبی به گذشته‌ باز می‌گردد. این سابقه در نامه‌ای که به شهردار و معاون‌اش نوشته شده هم کاملا مشخص است. این عضو شورا از شهرداری خواسته «کما فی‌السابق» کمک‌هایش به این عضو را پرداخت کند که نشان می‌دهد سال‌ها است این بن‌ها از طرف شهرداری به دفتر او ارائه می‌شود.

 

شهرداری میزان مشخصی برای کمک به هر هیات مذهبی در نظر گرفته است. سال گذشته میزان بنی که به هیات‌ها و مساجد حداکثر 400 هزار تومان بود که گویا امسال مبلغ بیشتری به هیات‌ها پرداخت خواهد شد. اما 180 میلیون تومانی که این عضو شورای شهر درخواست کرده به چند هیات خواهد رسید؟

 

پیشینه این عضو شورای شهر نشان می‌دهد که او به شدت به هیات‌های مذهبی وابسته است. خود او بارها اعلام کرده که حضورش در شورای شهر را «مدیون هیات‌های مذهبی» است. وابستگی او به یکی از بزرگترین هیات‌های مذهبی ایران ادعای او را اثبات می‌کند. رفت و آمدهای دائمی این عضو شورا به مهدیه این هیات و نزدیکی او به مداحان بنام آن هم در حضور مکرر او در شورا بی‌تاثیر نبوده است.

 

گفته می‌شود اعضای شورای شهر تهران به نسبت نزدیکی و دوری از شهرداری بن‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. عبادالله رمضانی تایید می‌کند که بن‌های خرید از نمایشگاه عطر سیب به اعضای شورای شهر هم داده است اما میزان دقیق آن را اعلام نکرد. به گفته او برای خرید از این نمایشگاه باید مجوز هیات‌ها ارائه شوند هرچند می‌گوید« ممکن است کسانی هیات‌هایی داشته باشند که مجوز ندارند». این بن‌ها در نهایت در نمایشگاه عطر سیب به کالا و اقلام مورد نیاز هیات‌ها تبدیل می‌شود اما نیاز 180 میلیون تومانی یک عضو شورا به این بن‌ها نشان از قدرت سیاسی نهفته در پشت آن هم دارد.

 

 

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …