تماشاخانه­ استاد انتظامی برای اجراهای سال 93 فراخوان داد


به گزارش خبرگزاری مهر، تماشاخانه استاد عزت ­الله انتظامی به منظور انتخاب و اجرای شایسته­ آثار نمایشی متقاضی برای سال 1393، از علاقمندان دعوت می کند تا آثار مورد نظر خود در سه بخش نمایش‌های کودکان و نوجوانان، نمایشنامه‌خوانی و اجرای عمومی به دفتر تماشاخانه انتظامی ارائه کنند.


بر اساس فراخوان منتشر شده، متقاضیان بخش نمایش­‌های کودکان و نوجوانان می‌­توانند آثار خود را که مناسب گروه سنی مربوطه باشد، جهت اجرا در نوبت صبح تماشاخانه­ انتظامی ارائه کنند. در این بخش علاقمندان می­‌توانند با هماهنگی مدارس و مهدکودک­ها از حضور گروهی تماشاگران این گروه سنی بهره‌­مند شوند. همچنین آثار پذیرفته شده در بخش نمایشنامه­‌خوانی روی بام خانه­ هنرمندان ایران اجرا می‌شود.


در بخش اجرای عموم تولید و اجرای آثار نمایشی پیشرو و خلاق، حمایت از تئاتر دانشگاهی، نمایشنامه‌های ایرانی و تألـیفـات برتر دانشگاهی مورد تاکید قرار گرفته اند. همچنین مضامینی چون توجه و بهره گیری از ارزش های تئاتر سنتی و آیینی در نگارش نمایشنامه، محوریت قرار دادن ارزش‌های انسانی و پرداختن به موضوعات اجتماعی مبتنی بر نیازهای جامعه ایرانی، تمرکز بر استفاده و اقتباس از میراث گرانبهای ادبیات ایران، پرداختن به شخصیت‌های هنری، تاریخی، ملی و مذهبی، اجرای شیوه­‌های نوین و خلاقانه و اقتباس و برداشت خلاقه از متون برجسته­ ادبیات نمایشی جهان در اولویت پذیرش و انتخاب قرار دارند.


بر اساس فراخوان منتشر شده، تماشاخانه استاد انتظامی در این دوره پذیرای نمایش­هایی خواهد بود که پیش از این در هیچ سالن و یا تماشاخانه­‌ای اجرای عمومی نشده باشند. همچنین با توجه به ضرورت استفاده حداکثری از این سالن و ایجاد شرایط مساعد برای اجرای دو نمایش مختلف در یک روز، معیارهایی همچون هماهنگی با فضای تماشاخانه و دارا بودن صحنه­ سبک و قابل حرکت در اولویت انتخاب خواهد بود.


علاقه مندان جهت درخواست اجرا علاوه بر تکمیل و ارائه­ فرم درخواست که روی سایت خانه هنرمندان به نشانی  www.iranartists.org قرار دارد، باید سه نسخه از فیلم اثر (در صورت دارا بودن) یا سه نسخه از متن بر روی لوح فشرده، مجوز کتبی از سوی نویسنده یا مترجم اثر با ذکر تاریخ و شماره تماس، سه نسخه خلاصه نمایشنامه (چکیده اثر)، سوابق هنری متقاضی (کارگردان) و خلاصه­ای از شیوه اجرایی خود را به دفتر تماشاخانه استاد انتظامی تحویل دهند. متقاضیان همچنین می­توانند مدارک خود را از طریق پست به دفتر تماشاخانه استاد انتظامی به نشانی تهران، خیابان آیت اله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران، دفتر تماشاخانه استاد انتظامی ارسال کنند.


مهلت ارسال درخواست اجرا و مدارک تا 30 آبان 92 (بجز روزهای جمعه و شنبه) از ساعت 14 الی17 خواهد بود که این فرصت تمدید نمی شود.


نتایج بازخوانی متون، در مدت یک ماه پس از اتمام مهلت دریافت آثار به اطلاع خواهد رسید. بازبینی متون پذیرفته شده از 8 دی لغایت 8 بهمن 92 انجام گرفته و آثار پذیرفته شده، در جدول سال 1393 تماشاخانه انتظامی قرار خواهند گرفت. متقاضیانی که صرفا فیلم خود را ارائه دهند، پس از بررسی اولیه و در صورت اولویت، باید به صورت زنده نیز اثر خود را آماده بازبینی کنند.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …