خبر میرزاخانی از افزایش 60 درصدی ارسال آثار به جشنواره ملی عکس ایران

به گزارش ایرانگرد نیوز، در حالي كه مهلت ثبت نام در سومين جشنواره ملي عكس ايران با موضوع طبيعت زيباي ايران به اتمام رسيد، ۵۸۰۰ قطعه عكس از زيبايي هاي ايران به دبيرخانه جشنواره رسيد.

 

 

هاشم ميرزاخاني دبير جشنواره ملي عكس ايران با اعلام اين خبر گفت: در سال گذشته ۳۶۷۷ عكس به دبيرخانه واصل شده بود كه رشد ۱۰ درصدي نسبت به سال اول داشت اما  در سال جاري شركت ۵۸۰۰ عكس استقبالي شگرف در اين دوره از جشنواره است كه ۶۰ درصد افزايش را نسبت به سال قبل به ثبت رسانده است.

 

 

مديرعامل  انجمن سينماي جوانان ايران در ادامه گفت: به خاطر اين استقبال و حمايت از عكاسان كشورمان اين دوره نيز عكس هايي كه توسط هيئت محترم انتخاب و داوري جهت شركت در جشنواره برگزيده شوند در ابعاد ۷۰ در ۱۰۰ و به شكلي ويژه چاپ خواهد شد و كتاب فاخر نمايشگاه نيز در ابعاد بزرگ منتشر و توزيع مي شود.

 

 

ميرزاخاني در ادامه افزود: جشنواره براي مدت ۱۴ روز در يكي از بهترين و استانداردترين مكان هاي نمايشگاهي كشور يعني موسسه فرهنگي و هنري صبا به نمايش در مي آيد و اساتيد نامي كشور علي قلمسياه، فرزاد هاشمي، ابراهيم صافي، اسعد نقشبندي و افشين بختيار با انتخاب و داوري عكس ها مبلغ ۷۹ ميليون ريال جايزه نقدي را به برگزيدگان اهدا مي کند.

 

 

ميرزاخاني از پرداخت پانصدهزار ريال حق رايت به هر عكس راه يافته به نمايشگاه خبر داد و اضافه کرد: در اين دوره علاوه بر بخش طبيعت زيباي ايران، بخش جذاب و ديدني مردم و طبيعت نيز به جشنواره اضافه شده است كه اميدواريم در اين بخش نيز به عكس هاي ديدني از قوميت ها و عشاير ايراني دست پيدا كنيم.

 

 

سومين جشنواره ملي عكس ايران به همت انجمن سينماي جوانان ايران و دبيري هاشم ميرزاخاني از ۱۴ تا ۲۸ دي ماه در تهران در گالري خيال شرقي موسسه فرهنگي و هنري صبا به نمايش گذاشته مي شوند.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …