شجاع نوری مشاور امور بين‌الملل سازمان سينمايی شد

به گزارش سینماپرس در متن حکم “عليرضا شجاع نوري ” آمده است:


 


“با توجه به تجارب ارزنده و شناخت جنابعالي از مفاهيم ارتباطات و مناسبات بين المللي در حوزه سينما جنابعالي را به عنوان “مشاور امور بين الملل سازمان سينمايي” منصوب مي كنم.


امیدوارم با هماهنگي با اداره كل امور بين الملل ، زمينه هاي حضور مؤثر سينماي ايران را در عرصه بين الملل فراهم نماييد.”


 


عليرضا شجاع نوري” متولد ۱۳۳۴در شیراز و تحصيل كرده رشته زیست شناسی از دانشگاه شهید بهشتی،فارغ التحصيل هنرهای دراماتیک از دانشگاه UDCو رشته ادبیات ایتالیایی از دانشگاه تهران است.


 


در كارنامه حرفه اي شجاع نوري: مدير تأمين برنامه هاي خارجي شبكه يك سيما(از سال 59 تا 60)، خبر نگار خبر گزاري جمهوري اسلامي از سال (60 تا 62)، مدير بين الملل بنياد سينمايي فارابي از (62 تا 75) و مدير كل تأمين برنامه هاي خارجي سيما از (75 تا 80) ديده مي شود.


 


همچنین در متن حکم “علي اصغر سعادتي مطلق” آمده است:


“ظرفيت هاي سترگ فرهنگ اسلامي و تلاش براي ارائه الگويي عيني از معارف نوراني و آموزه هاي روح بخش دين مبين اسلام و سيره و سلوك معصومين (ع) راهگشا و ضامن سعادت و نيك فرجامي جوامع انساني در تمام ابعاد است .


 


با هدف تثبيت و تحكيم هرچه بيشتر بن مايه هاي معرفتي در زير ساخت هاي فكري سينماي ايران و حسن ارتباط بين محافل ديني و سينمايي جنابعالي را به عنوان “مشاور فرهنگ و معارف اسلامي” منصوب مي كنم.


 


“عليرضا شجاع نوري” از سال 80 تا كنون در بخش خصوصي فعاليت دارد و علاوه بر بازيگري، به عنوان تهيه كننده در  بخش هاي مختلف بين المللي سينماي ايران بخصوص در عرصه توليد فيلمهاي مشترك با كشورهاي “ژاپن”، “آلمان “، ” انگليس”، ” فرانسه”، “مجارستان”، ” تونس” و…. فعاليت داشته است .


 


“علي اصغر سعادتي مطلق” متولد 1329 در كاشان و کارشناس ارشد پژوهش هنر و فیلمنامه نویسی است.


 


وی همچنين علاوه بر فعاليت در حوزه نويسندگي فيلمنامه مجموعه هاي تلويزيوني دفاع مقدس،تهيه كنندگي برنامه هاي متنوع مذهبي در سيما، در نگارش و تاليف چند كتاب ادبي نيز اهتمام داشته و مدیريت انتشارات فارابی و مشاور هنری دبیرخانه دفتر وزارتی از آخرين سمت هاي وي بوده است.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …