گردشگری و هفته عزل و نصب‌ها

گردشگری درهفته‌ای که گذشت؛

گردشگری و هفته عزل و نصب‌ها

گردشگری در هفته گذشته با عزل و نصب‌ها و مراسم تودیع و معارفه همراه بود چنانکه بالاخره معاون گردشگری معرفی شد و گوی گردشگری به میدان وزراتخارجه‌ای ها افتاد.

البته مراسم تودیع و معارفه معاون گردشگری نیز خالی از حاشیه نبود چنانکه رییس سازمان میراث و گردشگری فرصت را غنیمت شمارد و درخصوص سوتفاهم‌هایی از صحبتهایش درمورد فروش مشروب در هتل‌ها و کشیدن قلیان بوجود آمده بود دفاع کرد.
 
در نهایت از اینکه برخی از افراد به گردشگری به مثابه یک چاه نفت نگاه می‌کنند، این درحالی است که عملیاتی کردن هریک از برنامه‌های این حوزه نیازمند تدارک زیرساخت و اختصاص توان مالی، معنوی و زمان زیادی است گله کرد.
ماندگاری میراث در گرو توسعه و درخشش گردشگری است
معاون سابق گردشگری کشورنیز در مراسم تودیع خود با تاکید برآنکه ماندگاری و درخشش میراث و صنایع دستی در گرو توسعه و درخشش گردشگری است از آرزو‌ها، توصیه‌ها و درخواست‌هایش برای تحقق این مهم سخن گفت.
دیپلماسی گردشگری را مدنظر دارم
معاون تازه از راه رسیده گردشگری نیز معتقد است، برنامه‌ریزی، تدوین و اجرا از جمله مشکلات این حوزه هستند که برای بر طرف کردن آن باید بحث حمایت، هدایت و نظارت را پیشه کرد. از طرفی دیگر باید دیپلماسی گردشگری را مد نظر قرار داد.
«جمشید حمزه زاده» رییس جامعه هتلداران ایران شد
یکی دیگر از انتصابات جدید در حوزه گردشگری با تشکیل دومین مجمع عمومی جامعه هتلداران کشور در کیش و برگزاری انتخابات اتفاق افتاد. این انتخابات با حضور 29 استان انجام شد که در نهایت ‘جمشید حمزه زاده’ رییس جامعه هتلداران ایران شد.
«حسین کمالیان»رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات زیارتی ایران شد
انتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات زیارتی ایران در هفته اول مهرماه انجام شد و طبق این انتخابات هیات مدیره جدید به ریاست «حسین کمالیان» از دومین هفته آبان‌ماه کار خود را آغاز کرد.
«ناصر خدرنژاد» معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت شد
در حکمی از سوی مهندس سعید اوحدی، ناصر خدرنژاد به عنوان معاون جدید حج و عمره سازمان حج و زیارت منصوب شد.
اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت رجاء معرفی شدند
طی جلسه‌‌ای در شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، اعضای جدید هیأت مدیره این شرکت معرفی و مدیرعامل جدید رجاء نیز منصوب شد.
اتمام عملیات بازگشت حجاج از 3 ایستگاه
پروازحجاج با شرکت هواپیمایی هما طی هفته گذشته انجام ‌شد که به دنبال آن بازگشت حجاج از سه ایستگاه به اتمام رسید.
آیا انحصار «شمسا» شکسته می‌شود؟
در این میان با پایان تمتع، امید دفاتر خدمات مسافرتی زیارتی برای شکسته شدن انحصار «شمسا» درخصوص برگزاری تورهای زیارتی بیشتر شد. چراکه طبق وعده مسئولان سازمان حج و زیارت قرار است با پایان مناسک تمتع، در دور جدید شاهد حضور بخش خصوصی در برگزار تورهای زیارتی باشیم.
ستاره‌های 50 درصد هتل‌ها غیر واقعی است
سالهاست که از استانداردسازی هتل‌ها و رساندن خدمات و امکانات این مراکز اقامتی به سطح جهانی سخن می‌گوییم اما هر روز ستاره‌هایی به این مراکز تعلق می‌گیرد که به جرات می‌توان گفت 50 درصد آنها بی نور و بی رمق هستند.
اما مسئولان گردشگری معتقد هستند: «تاسیسات گردشگری جان برخوردهای نظارتی را ندارد. در شرایط کنونی و مشکلاتی که واحدهای اقامتی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و برای آنکه بتوانند سرپا بمانندن باید مدام هزینه کنند بهتر است به جای برخوردهای نظارتی در فاز اول بخش حمایتی را فعال کنیم.»
آنچه رئیس بخش سفر گوگل از ایران می‌داند
رئیس بخش ‘سفر’ شرکت گوگل می‌گوید که به عنوان یک مقصد گردشگری چیزی از ایران نمی‌داند و علاقمند است به ایران سفر کند. او تاکید می‌کند دانسته‌هایش از ایران همان چیزهایی است که از خبرها شنیده است. در این گفتگو او از نقش مهم اینترنت در سفر می‌گوید.
مدیریت سفر با ابتکار زوج و فرد کردن جاده چالوس!
به نظر می‌رسد پلیس راهور ناجا تنها راهکار مناسب برای مدیریت سفر را در زوج و فرد کردن جاده چالوس می داند.اما این‌که مدیریت سفر با زوج‌ و فرد کردن جاده‌های کشور چقدر می‌تواند مفید واقع شود سوالی است به مرور باید به جواب آن رسید.
جلسه مشترک فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری با محمد علی نجفی
رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس گفت که «رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از تشکیل این فراکسیون استقبال کرده است». او همچنین تصریح کرد که «اولین جلسه فراکسیون تاریخ و گردشگری حدود دو هفته دیگر با حضور محمد علی نجفی برگزار خواهد شد».

 

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …