بازسازی سینما متروپل برای فیلم کیمیایی/سینمایی که باشگاه بیلیارد می‌شود


به گزارش خبرگزاری مهر، این شاهکار معماری با قدمتی حدودا 70 ساله یکی از بهترین آثار وارطان هوانسیان معمار دهه 20 است. این سینما سال‌ها متروکه و تعطیل بوده و نخستین‌بار درهایش برای فیلمبرداری گشوده شده است. سینمای متروپل در سال 1325 با فیلم “نگهبان مبارز” رونمایی شد.


در این نما ظرافت هنر، مدرنیته، هماهنگی، سادگی و جذابیتی والا بکار رفته است. این معماری فاخر که آخرین اثر وارطان است سال‌ها از چشم هنرمندان و قدیمی ها به دور مانده بود و حال مسعود کیمیایی آن را در فیلم خود ماندگار خواهد کرد تا یاد و خاطرات این میراث معماری برای همیشه زنده بماند.


قرار است با اتمام کار بازسازی و مرمت متروپل توسط گروه طراحی، فیلمبرداری در این سینمای خاطره‌انگیز در خیابان لاله‌زار آغاز شود. مدیریت فیلمبرداری این فیلم را علیرضا زرین دست به عهده دارد و کیوان مقدم طراح صحنه و لباس آن است، علیرضا شمس برنامه‌ریز و تینا پاکروان مدیر تولید پروژه “عرق سرد” با نام قبلی “کلید شکسته” هستند.


به گزارش مهر، قرارست این سینما بعد از بازسازی لوکیشنی برای باشگاه بیلیارد به عنوان مکان اصلی شکل‌گیری داستان این فیلم مورد بهره‌برداری قرار گیرد. این فیلم داستان چند جوان است که نیمه شب بعد از بازگشت از باشگاه بیلیارد در خیابان با یک زن جوان مواجه می‌شوند و این امر ماجراهایی را رقم می‌زند.


تاکنون بازی پولاد کیمیایی و مهناز افشار در این فیلم قطعی شده است.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …