13 میلیارد بدهی از دولت قبل برای ما مانده است/ با عجله مدیر عوض نمی‌کنم

علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در مورد بدهی‌هایی که از دولت قبلی برای این بخش از وزارت ارشاد مانده است، توضیح داد: ما نزدیک به 13 میلیارد بدهی داریم و این بدهی را هم همکارانی که در معاونت هنری قبلی بودند، ایجاد کرده‌اند.

 

وی افزود: من هنوز دست به هیچ چیز نزده‌ام و حتی ترکیب معاونان خود را هم عوض نکرده‌ام. این بدهی را خودشان درست کرده و خودشان هم اعلام کردند که باید 13 میلیارد بدهی بپردازدیم و اتفاقا بخشی  از این بدهی، دیونی است که باید خیلی سریع پرداخت شود.

 

معاون هنری ارشاد با ذکر این جمله که لزوما وزارت ارشاد در فعالیت‌هایش برای ایجاد امکانات زیربنایی خود به خود با تنگدستی روبروست، ادامه داد: ما می‌خواهیم کارهای خود را با امور زیربنایی شروع کنیم به همین دلیل این بدهی برایمان دردسرساز شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: البته فکر می‌کنم در مواردی شاید بتوانیم کمک‌هایی را به گونه‌ای انجام بدهیم مثلا در حال پیگیری تصویب قوانینی هستیم تا اگر بشود کمک‌ها و بخشش‌های مالیاتی برای کسانی که در حوزه هنر و فعال می‌شوند، درنظر گرفت.

 

مرادخانی در پاسخ به این پرسش که سرنوشت 13 میلیارد بدهی چه خواهد شد؟ گفت: این را که ما باید پرداخت کنیم. به هرحال معاونت هنری بدهکار است و پرداخت آن لازم.

 

این مدیر فرهنگی در مورد راهکارهای پرداخت این بدهی توضیح داد: در وهله اول اگر بتوانیم از دولت کمک خواهیم گرفت. اگر کمک‌های دولتی محقق نشد باید به فکر تعدیل برنامه‌ها باشیم ولی مهمترین مساله این است که بتوانیم برای پرداخت بدهی‌هایمان زمان بخریم.

 

معاون هنری ارشاد در پاسخ به این که این بدهی‌ها در چه حوزه‌هایی است؟ گفت: یک نمونه از این بدهی‌ها، هشت سال سنوات برخی از کارمندان معاون هنری است که هنوز پرداخت نشده که به دور از تعجیل همه را پرداخت خواهیم کرد.

 

مرادخانی در بخش پایانی سخنان خود در مورد انتخاب مدیران کل دفترهای تابع معاونت هنری توضیح داد: به سرعت عوض کردن مدیران دفاتر کل چیزی را تغییر نمی‌دهد اما اگر به موقع باشد می‌تواند خیلی چیزها را درست کند. من باید کسی را انتخاب کنم که سال‌های روبرو را با آنها کار کنم. مسئولیت مدیر کلی یک دفتر معاونت هنری یک پروژه نیست که بگویم یک مدت کوتاه و با بودجه معلومی بتوان کار را به سرانجام رساند. برای این انتخاب‌ها نیاز به شناخت دارم.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …