ورود گردشگر خارجی به کشور افزایش می یابد/ تصویب 14 برنامه مهم با موضوع گردشگری در شورای معاونین سازمان

ورود گردشگر خارجی به کشور افزایش می یابد/ تصویب 14 برنامه مهم با موضوع گردشگری در شورای معاونین سازمان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری و نقش آن در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در کشور گفت: این موضوع در دوره جدید مدیریتی در این سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که در 11 جلسه شورای معاونین که درصد روز گذشته برگزار شده از مجموع مصوبات این جلسات، 14 طرح و برنامه مهم با موضوع گردشگری تصویب شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور «دکتر محمد علی نجفی » پیش از ظهر امروز در دیدار صمیمانه خود با مدیران و کارکنان معاونت گردشگری که در ساختمان این معاونت برگزار شد اظهارداشت: موضوع گردشگری یک موضوع مهم و استراتژیک است که مقام معظم رهبری، رئیس محترم جمهور، مجموعه دولت و مجلس شورای اسلامی بر  نقش آن در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی معتقد هستند ازاین رو باید تلاش ها در این حوزه بیش از پیش افزایش یابد.

دکترنجفی با اشاره به موفقیت های کشور در ماه های اخیر افزود: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد موفقیت هایی در سطوح ملی و بین المللی در حوزه های گوناگون بودیم و امروز هم موفقیت تیم مذاکره کننده ایران در موضوع هسته ای در ژنو را مشاهده کردیم که تلاشهای بی وفقه و شبانه روزی این تیم، منجر به پذیرش حق قانونی ایران درموضوع غنی سازی شد که این موفقیت را به ملت بزرگوار ایران تبریک می گویم.

وی گفت: این موفقیت ها به طور حتم به نفع گردشگری کشور نیز هست و در ماه های آینده شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: امروز صدمین روز فعالیتم در سازمان میراث فرهنگی است که در این صد روز بیش از 60 درصد وقت و توان من در حوزه گردشگری و در خصوص مسائل برنامه های این معاونت صرف شده است، چراکه معاونت گردشگری برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مجموعه دولت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی هم چنین با اشاره به انتخاب معاون جدید گردشگری ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات منوچهر جهانیان معاون سابق گردشگری افزود: معاون سابق گردشگری کشور برنامه های خوبی را شروع کرده بود و توانست اقدامات قابل توجهی را در این حوزه انجام دهد و امیدوارم آقای رحمانی موحد نیزبا برنامه ریزی مدون و دقیق و کارآمد بتواند در پیشبرد برنامه های این حوزه بیش از پیش موفق باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه خوشبختانه فضای گردشگری در کشور یک فضای مثبت و روبه رشد است، گفت: به نظر می رسد که نگاه ها به موضوع گردشگری مثبت شده وشاهد هستیم که نگاه های منفی و خنثی به این موضوع کاهش یافته است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت گردشگری ادامه داد: خوشبختانه مقام معظم رهبری نیز در این خصوص فرمایشات ارزشمندی داشتند واخیرا فرمایشات معظم له در خصوص گردشگری در جزوه ای  منتشر شده است.

دکتر نجفی اضافه کرد: رئیس جمهورمحترم و مجموعه دولت نیز به اهمیت حوزه گردشگری معتقد هستند، از این رو و با توجه به موفقیت های اخیر کشور در حوزه های گوناگون در عرصه بین المللی، میزان ورود گردشگر خارجی به کشور افزایش خواهد یافت و هنر ما این است که از این فرصت به وجود آمده به درستی استفاده کنیم.

وی گفت: خوشبختانه در حال حاضر شاهد افزایش و رشد فعالیتهای علمی و پژوهشی در حوزه گردشگری در کشور نیز هستیم و شاهدیم که عناوین بسیار زیادی کتاب  و نیز مجلات علمی و تخصصی در این حوزه منتشر می شود.

وی در عین حال فعالیت در حوزه گردشگری را به خاطر پیچیدگی های این حوزه کار مشکلی دانست و گفت: انصافا کار کردن در حوزه گردشگری بسیار سخت است چرا که  برای پیشبرد اهداف و ماموریت های در نظر گرفته شده برای این حوزه باید بین بخش های مختلف هماهنگی ایجادکرد.از این رونیازمند آن هستیم که در این حوزه به یک برنامه ریزی جامع و دقیق دست یابیم تا بتوانیم بر اساس برنامه ای مدون و دقیق ماموریت های حوزه گردشگری را پیش ببریم.

معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: برای موفقیت در حوزه گردشگری نیازمند همکاری و هماهنگی با دستگاه ها و بخش های مختلف هستیم.

دکتر نجفی در ادامه صحبت های خود با اشاره به موضوع اقدامات انجام شده مناسب در حوزه گردشگری افزود: یکی از مهمترین و بهترین اقداماتی که اخیرا در حوزه گردشگری انجام شده تشکیل کمیته مشترک برای صدور ویزای گردشگران خارجی است که این کمیته متشکل از دستگاه های مرتبط است.

وی ادامه داد: خوشبختانه علاوه بر فضای مطلوبی که در دولت وجود دارد فضای مجلس شورای اسلامی هم فضای بسیار ارزشمندی است و نمایندگان مجلس در این خصوص می توانند همکاری های بسیار خوبی با سازمان میراث فرهنگی  داشته باشند.

وی هم چنین از ارائه طرح های جدید از سوی سازمان میراث فرهنگی به دولت برای توسعه و رونق گردشگری خبر داد وگفت: اخیرا طرحی با عنوان سازماندهی تعطیلات در کشور به دولت ارائه شده که در صورت تصویب می تواند به رونق گردشگری کمک کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مشکلات موجود در سازمان و معاونت گردشگری نیز اشاره کرد و ادامه داد: فقر امکانات و کمبود بودجه، وضعیت حقوق و دستمزد کارکنان و موضوعاتی مانند وضعیت قراردادهای سازمان و هم چنین کمبود فضای فیزیکی از مهمترین مشکلاتی است که در این سازمان با آن روبه رو هستیم که البته برای رفع این مشکلات برنامه ریزی هایی انجام شده است.

دکتر نجفی گفت: در جلسات شورای معاونین طرح های خوبی در خصوص  موضوع مسائل رفاهی کارکنان و نیز بحث قراردادها  و حقوق و دستمزدها شده که در حال بررسی و تصویب این طرح ها هستیم.

معاون رئیس جمهور افزود: موضوعاتی مانند بیمه تکمیلی و نیز تسهیلات سفر برای کارکنان سازمان میراث فرهنگی و هم چنین کاهش مدت ساعت کار بانوان شاغل دارای فرزند خردسال و … از مهمترین موضوعاتی است که در حال پیگیری آن هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورخاطرنشان کرد: امیدوارم با برنامه ریزی های صورت گرفته بتوان به موفقیت های مهمی در حوزه گردشگری دست یافت.

در آغاز این نشست صمیمی تعدادی از کارکنان معاونت گردشگری به بیان دیدگاه ها و نظرات خود با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداختند.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …