ایرانگرد نیوز

“مرغ باران” از صحنه تئاتر به خانه‌ها می‌رود


جهانگیر کوثری که تهیه‌کنندگی نمایش “مرغ باران” به کارگردانی پری صابری را عهده‌دار است درباره جدیدترین برنامه در نظر گرفته شده برای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر گفت: ما در زمان اجرا به شکل سینمایی از نمایش “مرغ باران” تصویربرداری کردیم که این کار با کارگردانی مسعود فروتن انجام شد. ما برای این کار پروانه ساخت را هم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردیم و هم‌اکنون مرحله مونتاژ توسط فرهاد قدسی در دست انجام است.


این تهیه‌کننده با سابقه سینما که برای اولین بار در عرصه تئاتر نیز حضور پیدا کرده است، یادآور شد: ما قصد داریم فیلم تولید شده از نمایش “مرغ باران” را با پخش شرکت “بیک” وارد شبکه نمایش خانگی کنیم تا گامی قابل توجه برای آشنایی اقشار مختلف جامعه با تئاتر بخصوص تئاترهای حرفه‌ای برداریم.


وی درباره وضعیت اجراهای بین‌المللی نمایش “مرغ باران” توضیح داد: قرار بود این نمایش را در کره‌جنوبی اجرا کنیم و اسپانسری نیز برای این اجرا جذب کردیم اما چون این نمایش 55 بازیگر و عوامل دارد نتوانستیم به توافق قطعی برای این اجرا برسیم چون تنها با حضور 30 نفر از عوامل و بازیگران موافقت شد. دکور این نمایش نیز حجیم است و تعداد بالای عوامل و این دکور سفرهای خارجی را سخت می‌کند.


نمایش “مرغ باران” به نویسندگی و کارگردانی پری صابری و تهیه کنندگی جهانگیر کوثری بهار سال جاری در تالار وحدت به صحنه رفت.

 

خروج از نسخه موبایل