آزمون جامع مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برگزار می شود

ایرانگرد نیوز – رسول عسگری مدیر کل دفترآموزش امور گردشگری با بیان این خبر گفت: شرکت کنندگان در دوره های آموزشی مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و طبیعت گردی به منظور کسب گواهینامه مربوطه در آزمون هماهنگ جامع حضور می یابند.

وی با بیان اینکه آزمون جامع مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و طبیعت گردی در دانشگاه صنعتی شریف تهران و 26 استان کشور به صورت همزمان برگزار می شود؛ گفت: استان هایی چون اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، ایلام، مازندران، گیلان و کرمانشاه نیز پذیرای متقاضیان شرکت در آزمون جامع مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی و طبیعت گردی هستند.

مدیر کل دفتر آموزش درباره تعداد شرکت کنندگان در آزمون مذکور یادآور شد: بیش از 4 هزار نفر در آزمون جامع مدیریت فنی، راهنمایان ایرانگردی، جهانگری و طبیعت گردی شرکت خواهند کرد که از این تعداد 1967 نفر به استان تهران و 2708 نفر به سایر استان ها اختصاص دارد.

عسگری همچنین در شرح سرفصل های آزمون جامع مدیریت فنی، راهنمایان ایرانگردی، جهانگردی و طبیعت گردی یادآور شد: «شناخت صنعت گردشگری»، « بازاریابی و فروش در دفاتر خدمات مسافرتی»، « فرهنگ و اقوام ایران زمین»، « اکوتوریسم و طبیعت گردی»، « زبان تخصصی»، « آشنایی با کوه ها و آشنایی با عشایر» و «عملیات تور» بخشی از سرفصل های آزمون جامع گفته شده به شمار می آید.

 

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …