هنرمندان 42 كشور در ششمین جشنواره تجسمی فجر ثبت‌نام كردند

به گزارش ایرانگرد نیوز، جلسه شورای دبیران ششمین جشنواره فجر در دبیرخانه جشنواره برگزار شد. سید عباس میرهاشمی، دبیر كل ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در این جلسه گفت: بیش از 2200 هنرمند ثبت نام كرده‌اند كه به نظر می‌رسد در روزهای پایانی ثبت‌نام افزایش قابل توجه هنرمندان را شاهد باشیم.

 

میرهاشمی ادامه داد: هیات‌های انتخاب و داوری به پیشنهاد دبیران هر رشته در روزهای آینده انتخاب می‌شوند تا پس از پایان ثبت‌نام و مهلت ارسال آثار انتخاب اولیه آثار انجام شود. در این دوره در رشته‌های كاریكاتور، عكاسی، پوستر و تصویرسازی  كه به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود، داوران خارجی نیز در تركیب نهایی هیات داوران در كنار داوران ایرانی حضور دارند.

 

وی ادامه داد: تاكنون هنرمندانی از كشورمان و 42 كشور از جمله اتریش، ایالات متحده آمریكا، اسپانیا، استرالیا، ‌برزیل، ایتالیا، تركیه، چین، جمهوری چك، روسیه، فرانسه، هلند، هند و … در جشنواره ثبت نام كرده‌اند.

 

دبیر كل ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر اظهار امیدواری كرد ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر بر اساس برنامه و با انجام بخش‌های مختلف به نحو مناسب برگزار شود.

 

ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، با موضوع انسان معاصر، خوشنویسی در سه گرایش نستعلیق، شكسته نستعلیق و نسخ و ثلث با موضوع آزاد نگارگری در سه گرایش نقاشی ایرانی با موضوع شعایر ایرانی-اسلامی و تذهیب و گل ومرغ با موضوع آزاد، مجسمه سازی با موضوع راه بی‌انتها و سرامیك هنری با موضوع آزاد در بخش ملی برگزار می‌شود.

 

بخش بین‌الملل ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی در رشته‌های كاریكاتور در دو گرایش كارتون با موضوع هنر و چهره با موضوع سیاستمداران مطرح جهان، عكاسی در گرایش مستند با موضوع امید و شادی‌های زندگی، پوستر با موضوع انرژی و تصویر سازی با موضوع خانواده برگزار می‌شود.فیلم‌های مستند هنرهای تجسمی بخش دیگر ششمین جشنواره تجسمی فجر است.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …