“ماهی و گربه” برای جشنواره ونیز آماده می‌شود/ ضبط موسیقی در پایان راه


شهرام مکری درباره فیلم “گربه و ماهی” که در بخش رقابتی “افق” جشنواره ونیز پذیرفته شده است به خبرنگار مهر گفت: هم اکنون کریستف رضاعی کار ضبط پایانی موسیقی را انجام می‌دهد و اوایل هفته فیلم آماده نمایش خواهد شد و ما برای گرفتن پروانه نمایش در ایران اقدام می‌کنیم.


وی افزود: زمان فیلم “ماهی و گربه” 127 دقیقه است. پخش بین المللی کار برعهده محمد اطبایی است و پس از آماده شدن فیلم آن را برای حضور در جشنواره‌های خارجی ارائه می کنیم اما اولین نمایش کار ما در ایران در جشنواره فیلم فجر امسال است.


“ماهی و گربه” ماجراي گروهی از دانشجویان و جوانان است که در جریان سفر به شمال کشور و حضور در یک اردو درگير اتفاقات عجيبي مي‌شوند. فیلمبرداری این فیلم به مدیریت محمود کلاری انجام گرفت البته کلاری پس از پایان فیلمبرداری “گذشته” به کارگردانی اصغر فرهادی به پروژه “ماهی و گربه” پيوست.


عوامل اصلي  فيلم سینمایی “ماهی و گربه” عبارتند از نويسنده و كارگردان: شهرام مكری، مدير فيلمبرداري: محمود كلاری، فيلمبردار: كوهيار كلاري، طراح صحنه و لباس و مشاور پروژه: امير اثباتي، صدابردار و صداگذار: پرويز آبنار، چهره‌پرداز: احسان روناسی، مدير توليد: مهدي بدرلو، دستيار اول كارگردان و برنامه‌ريز: اسماء ابراهيم‌زادگان، عکاس: شاهین آزما، مجري طرح: شهرزاد سيفي، تهيه‌كننده: سپهر سيفي، سرمايه‌گذار: مريم شفيعي، محصول كانون ايران نوين. مدیر روابط علی زادمهر.


بازیگران به ترتيب ايفاي نقش عبارتند از بابک کریمی، سعید ابراهیمی‌فر، محمد برهمني، سياوش چراغي پور، فرامرز مديري، عبد آبست، آيناز آذرهوش، پريناز طيب، پدرام شريفي، ارنواز صفري، ندا جبرائيلي، ميلاد رحيمي، عليرضا عيسي‌پور، سمانه وفايي، محمدرضا مالكي، مونا احمدي، نازنين بابايي، پويا شهرابي، نيما شهرابي، خسرو شهراز، شادي كرم‌رودي با حضور گروه موسيقي پالت.


“اشکان و انگشتر متبرک” اولین فیلم بلند سینمایی شهرام مکری است که پس از گذشت چند سال با داشتن پروانه نمایش امکان اکران عمومی پیدا نکرد.


فیلم “ماهی و گربه” یکی از 17 اثر دعوت شده به بخش “افق‌ها” در جشنواره ونیز است. برناردو برتولوچی رئیس هیات داوران این دوره از جشنواره ونیز است. این جشنواره از 28 آگوست تا 7 سپتامبر سال 2013 برگزار می‌شود.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …