تهیه‌کننده “سلمان فارسی” میرباقری انتخاب شد


به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز خوش رزم در این باره گفت: قرارداد من فعلا برای فاز اول این سریال یعنی مرحله تحقیق و نگارش است که با توکل به خدا در صورت با موفق طی شدن این مرحله کار را تا پایان ادامه خواهم داد.


وی افزود: تصور می‌کنم مرحله نگارش فیلمنامه نهایی یک سال و نیم به طول انجامد و بعد این مدت رسما وارد پیش تولید خواهیم شد.


در این سریال به زندگی این صحابی بزرگ پیامبر و به ویژه مقطع مشرف شدن او به دین اسلام و همراهی وی با پیامبر پرداخته می‌شود.


به گفته داود میرباقری شخصیت سلمان برای اکثر مردم شناخته شده است. وی یکی از صحابیون نزدیک پیامبر (ص) بوده که خوشبختانه ایرانی است و مقام و منزلت بالا و تاثیرگذاری در حوزه معارف اسلامی و رشد و تکریم آن داشته است. چنانچه وقتی رسول اکرم (ص) مقام و جایگاه سلمان را اعلام کند می‌گوید او اهل بیت ما است.


این شخصیت در زندگی پرفراز و نشیبی که در جستجوی حقیقت و خدا داشته جذاب است و از مهم‌ترین مکاتب روزگار خود با تعقل عبور می‌کند تا در اسلام آرام بگیرد. طرحی که 12 سال نوشتم تولد تا مرگ سلمان را شامل می‌شد. این روزها که مجدد قرار است کار را راه اندازی کنیم مرجع و مبنا همان متن است که البته احتیاج به بازنویسی دارد.


حوزه حرکت سلمان به لحاظ جغرافیایی بسیار گسترده است و به لوکیشن‌های بسیاری نیاز دارد. او ابتدا از ایران باستان خود را به اروپا می‌رساند و درباره آیین مسیحیت تحقیق می‌کند که از فلسطین تا ترکیه را دربرمی‌گیرد. پس از آن به حجاز می‌آید و مکه و مدینه را می‌بیند و سرانجام به ایران پس از اسلام مراجعت می‌کند.


“سلمان فارسی” در 40 قسمت 55 دقیقه‌ای در گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تولید می‌شود.


به گزارش مهر، انتخاب تهیه‌کننده “سلمان فارسی” در حالی صورت می‌گیرد که داود میرباقری با در مرحله تعلیق قرار گرفتن سریال خود، به ساخت اثر دیگری با نام “شاه گوش” این بار در شبکه نمایش خانگی روی آورده است که تهیه‌کنندگان آن در نشست خبری اخیر خود اعلام کردند با ورود نخستین قسمت از سریال به شبکه نمایش خانگی در 17 مهر ماه، مخاطبان می‌توانند در جریان تاریخ انتشار قسمت‌های بعدی سریال تا پایان سال 93 قرار بگیرند. با این وجود مشخص نیست میرباقری چه زمان فراغت لازم برای انجام نگارش سریال “سلمان فارسی” را پیدا خواهد کرد.


بهروز خوش‌رزم همچنین تهیه‌کنندگی یک مینی سریال به کارگردانی و بازی فریبرز عرب‌نیا در مرکز سیما فیلم را عهده دار است که در آخرین گفتگوی خود با مهر تأکید کرد منتظر بهبود اوضاع مالی سازمان و تزریق بودجه برای ورود این سریال به مرحله پیش تولید است.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …