جشنواره هنر مقاومت با ۱۲ کتاب تخصصی می‌آید


به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حبیبی دبیر اجرایی جشنواره جهانی هنر مقاومت با اشاره به افزایش تعداد بخش‌های جشنواره در دوره سوم گفت: در دو دوره گذشته یک کتاب شامل تصاویر تمام آثار حاضر در جشنواره و دیدگاه داوران و هنرمندان و برگزارکنندگان منتشر می‌شد ولی امسال برای هر بخش یک کتاب تخصصی همزمان با برگزاری جشنواره منتشر خواهد شد.


وی درباره دلایل این تصمیم توضیح داد: امسال چهار بخش جدید به برنامه‌های جشنواره هنر مقاومت افزوده شده و پیش‌بینی می‌کنیم که حدود دو هزار اثر در بخش‌های گوناگون به نمایش درآید. از زمان اعلام فراخوان در سال گذشته، شورای سیاستگذاری تصمیم گرفت که برای هر بخش کتابی جداگانه آماده انتشار شود.


حبیبی با بیان این که انتخاب اولیه در بخش‌های 12 گانه انجام شده و به زودی برگزیدگان هر بخش معرفی خواهند شد، افزود: عکاسی از آثار منتخب و مقدمات فنی آماده‌سازی کتاب‌ها در حال انجام است و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، پیش‌بینی می‌کنیم که همه کتاب‌ها همزمان با افتتاح جشنواره آماده شوند.


دبیر اجرایی جشنواره هنر مقاومت به استقبال خوب هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی اشاره کرد و گفت: با توجه به تعداد آثاری که به دبیرخانه جشنواره رسیده، تعداد آثار پذیرفته شده از دو دوره گذشته بیشتر خواهد بود و تصویر همه این آثار در کتاب‌ها قرار می‌گیرند تا منبع و ماخذ خوبی برای هنر مقاومت شکل بگیرد.


سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت به ابتکار بنیاد فرهنگی روایت و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس روز سوم آذر ماه در موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح می‌شود و به مدت یک ماه در دوازده بخش گوناگون شامل نقاشی، طراحی و چاپ دستی، نگارگری، نقاشیخط، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، طرح‌های حجمی، انیمیشن، هنرهای جدید و مفهومی و پژوهش‌های علمی برقرار خواهد بود.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …