رونمایی از شاهنامه نفیس استاد شکیبا

IMAGE635048167865507621

بنابر این گزارش در آیین رونمایی از شاهنامه نفیس خانه فرهنگ و هنر گویا، دکتر حسین الهی‌قمشه‌ای سخنرانی خواهد کرد و نمایشگاه «نیم قرن هنر» استاد حجت‌اله شکیبا با حضور هنرمندان و فردوسی‌شناسان در 3 نگارخانه فرهنگ‌سرای نیاوران به کار خود پایان خواهد داد.

در این آیین، بنیاد فردوسی از ناصر میرباقری، مدیر نشر خانه فرهنگ و هنر گویا به عنوان ناشر برگزیده شاهنامه‌های نفیس تقدیر خواهد کرد.
 استاد حجت‌اله شکیبا در مهر ماه 1328 در شهر گرگان چشم به جهان گشود. وی پس از آموزش هنر نگارگری در دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران در زمینه‌های شناخت طبیعت، عکس‌نگاری، سیری در تاریخ پر افتخار ایران از دوره هخامنشیان تا قاجار، نقش بانوان در تاریخ، نگاهی به مدرنیسم و عکاسی، فرم، رنگ و انعکاس نور آثار هنری گوناگونی طراحیکرده است.
هم‌چنین استاد شکیبا با پژوهشهای ژرف در اثرهای سترگ زبان و ادب پارسی، نگاره‌های ارزشمندی بر پایه دیوان حافظ و خیام و مثنوی معنوی مولوی و شاهنامه فردوسی خلق کرده است و تا کنون کتابهای «نقاشی‌های شکیبا»، «نقش عکس در هنر ایران»، «ایران‌دخت»، «رباعیات حکیم عمر خیام»، «به کوروش»، «دیوان حافظ» و «شاهنامه فردوسی» از او به زیور چاپ آراسته شده است. از دیگر افتخارهای هنری استاد شکیبا همکاری با زنده‌یاد علی حاتمی برای تصویرسازی و نگارگری در «سریال هزاردستان» و طراحی نقاشی‌های فیلمهای «کمال‌الملک» و «دلشدگان» است.

Check Also

هنرمندان پیشکسوت و جوان میزبان گالری‌گردان تهران

 نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی پیشکسوتان صاحب‌نام و جوانان جویای نام در پایان هفته میزبان گالری …