رییس سازمان سینمایی و سینماگران به نشر ثالث می‌روند

به گزارش ایرانگرد نیوز، این مراسم روز پنج‌شنبه 28 آذر ساعت 17 در محل نشر ثالث با حضور اهالی فرهنگ و هنر و سخنرانی حسام‌الدین آشنا، رخشان بنی‌اعتماد، احمد جلالی، صادق خرازی، یونس شکرخواه، سیف‌الله صمدیان، فرشته طائرپور، عبدالحسین مختاباد، علی مرادخانی، رضا میرکریمی و… تدارک دیده شده است.

 

شماره شش ژان‌بارت نام خیابانی در فرانسه است که خانه‌ فرهنگ ایران در آن واقع است و حجت‌الله ایوبی از تیرماه سال 1380، به مدت 1970 روز در جایگاه رایزن فرهنگی در این محل اقامت داشته است.

 

حجت‌الله ایوبی دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه تهران و امام صادق (ع) است. همزمان با آغاز دوره‌ ریاست او در سازمان سینمایی و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی “1970 روز در شماره شش ژان‌بارت” توسط نشر ثالث منتشر شد.

 

این کتاب دربرگیرنده‌ خاطرات متنی و تصویری ایوبی از زمان ورودش به خانه‌ فرهنگ ایران در فرانسه و نیز برگزاری برنامه‌های فرهنگی، دیدارها و حضور هنرمندان ایران و دیگر کشورها در این خانه و برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی در کشور فرانسه است.

 

ایوبی در این کتاب با بیانی داستانی به شرح چگونگی برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های فرهنگی خانه‌ فرهنگ ایران از جمله شعر، موسیقی، سینما، نمایش و… در مدت چهارساله‌ مسوولیتش به عنوان رایزن فرهنگی در کشور فرانسه پرداخته است.

 

کتاب یادشده در 320 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 14 هزار تومان توسط انتشارات ثالث منتشر شده است. گزیده‌هایی از مقالات شمس تبریزی از حجت‌الله ایوبی توسط همین انتشارات آماده انتشار است.

 

پیش از این کتاب‌های “هنر و سیاست”، “مسکو به زبان روسی”، “احزاب سیاسی در فرانسه”،  “سیاست‌گذاری فرهنگی در فرانسه: دولت و هنر”، “پیدایی و پایایی احزاب سیاسی در غرب”، “اکثریت چگونه حکومت می‌کند؟” و “ایوبی و دیگران، مشارکت سیاسی” به قلم ایوبی تالیف و منتشر شده است.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …