تاریخ شرکت در مسابقه‌ عکاسی رضوی تغییر کرد


به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه اولین مسابقه عکاسی رضوی جاده‌ ولایت در اداره کل کانون استان خوزستان، با توجه به تغییر تاریخ برگزاری مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا (ع) که از سوی مسوول بنیاد بین‌المللی فرهنگی امام رضا (ع)  در خوزستان اعلام شد از علاقه‌مندان شرکت در این مسابقه خواست تا در تاریخ 13 شهریور 1392 با حضور در این مراسم و عکاسی از ورود کاروان نمادین امام هشتم شیعیان، در این مسابقه شرکت کنند.


در فراخوان اولین مسابقه‌ عکاسی رضوی جاده‌ ولایت تاریخ شرکت در مسابقه 14 شهریور اعلام شده بود که با تغییری یک روزه در برگزاری مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا (ع)  این مسابقه در 13 شهریور ماه در شلمچه برگزار خواهد شد.


اداره کل کانون استان خوزستان همزمان با برگزاری یازدهمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) ، فراخوان این مسابقه را با هدف، اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، آشنایی و شناخت نسبت به مسیر ورود حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع)  به ایران و شناسایی استعدادهای برتر عکاسی سراسر کشور در عرصه فرهنگ رضوی منتشر کرد.


موضوع این مسابقه، عکاسی از مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا (ع)  است و کودکان و نوجوانان علاقه‌مند می‌بایست در روز 13 شهریور ماه 1392 با حضور در شلمچه از این مراسم که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می‌شود، عکاسی کنند.


تمامی کودکان و نوجوانان در سراسر کشور مجاز به شرکت در این مسابقه هستند و هر عکاس می‌تواند 10 عکس دیجیتال به صورت سیاه و سفید یا رنگی به دبیرخانه‌ی این مسابقه تحویل دهد.


در این مسابقه عکس‌های گرفته شده با تلفن همراه نیز پذیرفته می‌شود و شرکت کنندگان در پایان مراسم می‌بایست آثار خود را به دبیرخانه مستقر در محل برگزاری مسابقه که توسط کانون در شلمچه برپا خواهد شد، تحویل دهند و فرم شرکت در مسابقه را پر کنند.


داوری این مسابقه در سه بخش گروه سنی 7 تا 9 سال، 10 تا 12 سال و 13 تا 17 سال انجام خواهد شد و به رتبه اول این مسابقه در هر گروه سنی، جوایزی شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر، بسته فرهنگی، کمک هزینه سفر زیارتی به مبلغ 300‌ هزار تومان و چاپ اثر در کتاب عکاسی جاده‌ی ولایت (رضوی) تعلق خواهد گرفت.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …