بازی لعیا زنگنه در نقش سردبیر یک خبرگزاری/ پورسرخ یک کُرد پیش‌مرگ شد


شهرام مسلخی کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب که نام فیلم سینمایی “سربازها ایستاده می‌میرند” به “عاشق ایستاده می‌میرد” تغییر کرد، گفت: لعیا زنگنه برای بازی در نقش ریحانه در این فیلم انتخاب شد و بازی وی روز گذشته به پایان رسید. او در “عاشق ایستاده می‌میرد” نقش سردبیر یک خبرگزاری را بازی می‌کند.


وی با اشاره به این مطلب که زنگنه تنها در چند سکانس در این فیلم حضور دارد، ادامه داد: هرچند نقش لعیا زنگنه در این فیلم کوتاه است اما جزو نقش های بسیار تاثیرگذار در فیلم به شمار می‌رود. نقش ریحانه جزو نقش‌هایی است که تنها تعداد معدودی از بازیگران زن سینمای ایران می توانستند آن را بازی کنند و با توجه به نوع انتخاب‌های قبلی زنگنه چه در سینما و چه در تلویزیون می توان گفت که او توانست به خوبی از پس این نقش برآید.


کارگردان فیلم تلویزیونی “لانه‌های سوخته” با بیان این که تنها دو روز دیگر به پایان فیلمبرداری این فیلم سینمایی باقی مانده است، توضیح داد: گروه فیلمبرداری امروز و فردا در شهرک سینمایی دفاع مقدس حضور داشته و به ترتیب طی این دو روز پوریا پورسرخ و سروش صحت جلوی دوربین خواهند رفت.


مسلخی درباره حضور پوریا پورسرخ در فیلم “عاشق ایستاده می میرد” گفت: پورسرخ در این فیلم نقش متفاوتی را ایفا کرده و مخاطبان سینما باید منتظر گریم جدیدی از این هنرمند باشند. او در این فیلم نقش یک کرد پیش‌مرگ را بازی می کند و برای آن که بتوانیم یک لهجه باورپذیر را از این شخصیت در این فیلم داشته باشیم، از کارشناس لهجه کردی عراقی استفاده کردیم. حضور پورسرخ نیز در این فیلم تنها محدود به 5 تا 6 سکانس می شود، اما این بازیگر زمان زیادی را برای بازی در این فیلم صرف کرده است.


وی با اشاره به بازی یک بازیگر مطرح عراقی در این فیلم سینمایی گفت: حضور سروش صحت نیز به عنوان بازیگر نقش اول “عاشق ایستاده می میرد” بسیار قابل توجه بود. او یکی از همراه‌ترین بازیگران سینما و تلویزیون است. هرچند سروش صحت خود به عنوان یکی از نویسندگان نام‌آشنای سینما و تلویزیون ایران به شمار می رود اما در این فیلم ترجیح داد که تنها به عنوان یک بازیگر حضور داشته باشد و درخواست من را برای آن که پیشنهادهای خود برای تغییر در فیلمنامه را نپذیرفت.


مسلخی در پایان بیان کرد: آرش قاسمی به عنوان صداگذار در این فیلم با ما همکاری خواهد کرد. همچنین در حال رایزنی برای انتخاب آهنگساز و تدوینگر برای “عاشق ایستاده می میرد”  هستیم.


در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: رضا با بازی سروش صحت، رزمنده دوران جنگ تحمیلی است که اکنون به عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت است، او یک روز در حین کار متوجه گزارشی می شود که در حال پخش از تلویزیون است، در این گزارش همرزم کرد و ناجی او در دوران جنگ را می بیند که بر علیه صدام می جنگد. رضا برای دیدار همرزمش با او عازم کردستان عراق می‌شود


سروش صحت و پوریا پورسرخ از جمله بازیگران این فیلم هستند. از دیگر عوامل “سربازها ایستاده می‌میرند” به کارگردانی شهرام مسلخی می‌توان به محمدرضا سکوت مدیر فیلمبرداری، محمد حبیبی صدابردار و سعید آهنگرانی طراح صحنه و لباس اشاره کرد.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …