قطار سازمان میراث فرهنگی بر روی ریل اصلی قرار گرفته است/استعفای من از ریاست سازمان ناگهانی نبود

قطار سازمان میراث فرهنگی بر روی ریل اصلی قرار گرفته است/استعفای من از ریاست سازمان ناگهانی نبود

محمدعلی نجفی در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه قطار سازمان میراث فرهنگی بر روی ریل اصلی قرار گرفته است، تصریح کرد: استعفای من از ریاست این سازمان ناگهانی نبود بلکه مشی مدیریتی ایجاب می‌کرد این موضوع تا زمان مشخصی به طور محدود مطرح شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمدعلی نجفی مشاور رییس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یازدهم در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری، معاول اول رئیس جمهور، جمعی از نمایندگان مجلس، معاونین و مدیران کل این سازمان برگزار شد، گفت: در طول 5 ماه گذشته اقدامات زیربنایی بسیاری در سازمان میراث فرهنگی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه نتایج این اقدامات زیربنایی و اساسی در حال حاضر محسوس نیست و نتایج آن در آینده آشکار خواهد شد، افزود: قطار سازمان میراث فرهنگی بر روی ریل قرار گرفته و به آرامی در حال حرکت است.

رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی، حضور سلطانی‌فر به عنوان رئیس جدید این سازمان را موجب سرعت گرفتن برنامه‌ها و اقدامات دانست و ادامه داد: با حضور رئیسی پرتوان و باتجربه این امیدواری وجود دارد که سازمان میراث فرهنگی با سرعت به هدف و جایگاه نهایی و اصلی خود برسد.

نجفی آشنایی با فرهنگ‌دوستان و فرهنگیان را از مهمترین دستاوردهای حضور خود در سازمان میراث فرهنگی دانست.

دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در ادامه با اشاره به جزئیات روند استعفا از ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: از روزی که به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و رئیس سازمان میراث فرهنگی معرفی شدم این موضوع را به دکتر روحانی، رئیس جمهور اعلام کردم که علاقه مند هستم در مسئولیت سبک تری در خدمت دولت تدبیر و امید باشم.

وی اصرار رئیس جمهور را دلیل پذیرش مسئولیت در سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: در سه ماه اول ریاست سازمان با وجود محدودیت‌ها و مشکلات جسمی به انجام امور و اقدامات مشغول بودم، اما از اوایل آذرماه با مشکلات جسمی شدیدتری مواجه شدم.

مشاور رئیس جمهور نگرانی از تعویق در انجام امور و فعالیت‌های سازمان را یکی از مهمترین دلایل استعفای خود عنوان کرد و گفت: با توجه به وظایف و مسئولیت‌های سنگین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و لزوم ارتباط با دولت، دستگاه قضایی حوزه خارجی، وضعیت جسمی من نباید خللی در انجام این امور ایجاد می‌کرد.

نجفی تصریح کرد: به صلاحدید معاون اول رئیس جمهور موضوع استعفا با رئیس جمهور مطرح نشد تا اینکه دکتر روحانی از طریق منابع دیگری از وضعیت جسمی و مشکل پیش آمده مطلع شدند و پیشنهاد استعفا را پذیرفتند.

دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یادآور شد: به رغم تحلیل‌ها و مطالب نادرست برخی رسانه‌ها، استعفای من از ریاست سازمان میراث فرهنگی ناگهانی نبوده است اما مشی مدیریتی ایجاب می‌کرد این موضوع تا زمان مشخصی به طور محدود مطرح شود.

نجفی ادامه داد: به دستور رئیس جمهور 6 نفر به عنوان گزینه‌های اصلی تصدی ریاست سازمان مطرح شدند و پس از آن 2 نفر دیگر به این لیست اضافه شدند که در نهایت با توجه به شاخص‌ها و اولویت‌های موجود مسعود سلطانی‌فر به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی انتخاب شد.

مشاور رئیس جمهور با آرزوی توفیق برای سلطانی‌فر در مسئولیت جدید، گفت: کار در سازمان میراث فرهنگی در عین مشکل بودن توفیق بزرگی است، همه اجزای سازمان میراث فرهنگی را باید فرهنگ احاطه کند.

وی افزود: امیدوارم با استعفا و خروج من از سازمان میراث فرهنگی نگرانی برای فرهنگ‌دوستان و کارمندان ایجاد نشود چراکه همه ما برای اعتلای فرهنگ و انتقال آن با آیندگان تلاش می کنیم، سیاست‌ها تغییر نکرده و بخش عمده‌ای از سیاست‌های رئیس جدید با اقدامات انجام شده طی 5 ماه گذشته هماهنگ است.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …