نمایشگاه عکس و پوستر «ایران ما» افتتاح شد

به گزارش ایرانگرد نیوز، در مراسم افتتاح این نمایشگاه ،علی فریدونی عکاس انقلاب و دفاع مقدس، کورش پارسانژاد گرافیست، احمد نصیرپورعکاس و قاسم حاج‌محمدی عکاس مجموعه قاب انقلاب حضور داشتند.

 

کورش پارسانژاد هنرمند نام آشنای گرافیک کشور، در این مراسم با اشاره به حجم بالای عبور و مرور در زیرگذر چهارراه ولیعصر(عج)، برپایی این نمایشگاه‌ و نمایشگاه‌‌هایی از این دست را اقدام مناسبی دانست که سبب ارتقای دانش بصری مردم می‌شود.

 

قاسم حاجی‌محمدی، عکاس پیشکسوت انقلاب نیز از برپایی این نمایشگاه ابراز خرسندی کرد و گفت: قصد دارم پس از همکاری با فرهنگسرای انقلاب اسلامی و معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نمایش تعدادی از عکس‌‌های مجموعه «قاب انقلاب»، همه عکس‌های این مجموعه را با مساعدت و همکاری سازمان فرهنگی هنری در یک کتاب منتشر کنم.

 

نمایشگاه «قاب انقلاب» 35 عکس از مجموعه عکس‌های کمتر دیده شده از حضور مردم در جریان انقلاب سال 57 است که برای نخستین بار به نمایش درآمده است. همچنین در کنار این نمایشگاه 27 پوستر برگزیده نخستین دوره جشنواره فرهنگی هنری پرچم برای عموم به نمایش گذاشته شده است.

 

جمعی از مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه جمعی از هنرمندان و عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و فعالان حوزه هنرهای تجسمی  و گرافیک کشور نیز در این مراسم حضور داشتند.

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …