ادامه فیلمبرداری “متروپل” در خانه بهشته/ کیمیایی به ری رفت


به گزارش ایرانگرد نیوز، فیلمبرداری این فیلم به تازگی در سینما متروپل به پایان رسیده است و گروه برای ادامه کار از روز گذشته راهی خیابان ری در تهران شده‌اند تا سکانس های مربوط به خانه بهشته با بازی تینا پاکران را فیلمبرداری کنند.


پس از گرفتن این صحنه‌ها تا چند روز دیگر گروه راهی کامرانیه برای فیلمبرداری سکانس‌های بازی شقایق فراهانی می‌شوند. تا کنون تمام بازیگران در بخش‌هایی از نقششان جلوی دوربین رفته‌اند و فیلمبرداری نیز از مرز 70 درصد گذشته است.


فیلمبرداری بیست و نهمین فیلم مسعود کیمیایی با نام موقت “متروپل” شامگاه 29 تیر ماه در تهران آغار شد. این کارگردان در افتتاحیه این فیلم اعلام کرد شخصیت اصلی فیلمش یک زن است و دیگر مردهای فیلم‌های او پیر شده‌اند و در همان سینمای تخریب‌شده متروپل مانده‌اند. او درباره دلیل انتخاب سینما متروپل به عنوان لوکیشن اصلی فیلمش نیز گفت: این سینما تاثیر بسیاری بر روحیه من گذاشت و آرام آرام به سمت سینمای از دست رفته،‌ خیابان از دست رفته و محله از دست رفته، رفتیم و این کمک زیادی به من کرد.


داستان فیلم “متروپل” از نیمه‌شب تا صبح می‌گذرد. فیلم، قصه زنی است که گرفتار به‌ اصطلاح هجومیانی می‌شود که به سمتش هجوم می‌آورند و درگیر این ماجرا می‌شود و درنهایت به یک باشگاه بیلیارد که نیمه‌شب باز است پناه می‌برد. دو نفر در باشگاه هستند و مسایل و حوادثی تا صبح به‌وجود می‌آید…


مهناز افشار، محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی‌، ساعد سهیلی، شقایق فراهانی‌، یوسف مرادیان و سحر دولت‌شاهی از بازیگران اصلی فیلم هستند و تقریبا 10 نفر از بازیگران هم از مدرسه آزاد بازیگری هستند که بخشی از اینها افراد پشت‌ دوربین را تشکیل می‌دهند.


علیرضا زرین‌دست به عنوان فیلمبردار، ششمین فیلمی است که با مسعود کیمیایی همکاری می‌کند. برای صدا اسحاق خانزادی در کنار مسعود کیمیایی قرار گرفته و  سعید ملکان اولین تجربه همکاری با این کارگردان را دارد.


چند روز پیش پولاد کیمیایی بازیگر یکی از نقش‌های اصلی فیلم پدرش در صحنه‌ای دچار حادثه شد که به بیمارستان منتقل شد. دست وی در حال حاضر آتل‌بندی شده است. از آنجا که فعلا وی نقش‌هایش را بازی کرده است این اتفاق لطمه‌ای به روند کار نمی‌زند.


همچنین مدتی پیش به مناسبت سالگرد تولد مسعود کیمایی، عباس کیارستمی در پشت صحنه “متروپل” حاضر شد و در مراسمی صمیمی با عوامل این کار دیدار کرد و کیک تولد کیمیایی را بریدند.


دیگر عوامل این فیلم عبارتند از كارگردان و تهيه‌‌كننده: مسعود كيميایی، مجری طرح و مدير توليد: تينا پاكروان، فيلم‌نوشت: مسعود كيميایی و عبدالرضا منجزی، برنامه‌ريز و دستيار اول كارگردان: عليرضا شمس شريفی، دستيار دوم كارگردان: كامران مالكی، صدابردار: اسحاق خانزادی، تدوين: مصطفی خرقه‌پوش، طراح صحنه و لباس: كيوان مقدم، طراح گريم: سعيد ملكان، عكاس: بابك برزويه، جلوه‌های ويژه: حميد رسوليان، مدير تداركات: مهدی چراغی و مشاور رسانه ای: مینا اکبری.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …