ایرانگرد نیوز

صنعت فرش می تواند به صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی بپیوندد

صنعت فرش می تواند به صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی بپیوندد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در موزه فرش ایران از بخش های مختلف این موزه بازدید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مسعود سلطانی فرعصر پنج شنبه در جریان بازدید از بخشهای مختلف موزه فرش ایران با جمعی از هنرمندان فرش، طراحان و بافندگان از جمله استادجعفر پاکدست، هوشنگ زارع اصل، ژیلا عرب زاده و … دیدار و گفت وگو کرد.

وی با بیان اینکه هنر بافت فرش از ارزش و قدمت بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد: این موزه می تواند تجلی گاه هنر قالی بافی در کشور باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی هم چنین از مخازن نگهداری فرش های این موزه بازدید و دستورات لازم برای رفع مشکلات موجود در این موزه را صادر کرد.

سلطانی فر همچنین بر حمایت همه جانبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی بویژه هنرمندان قالی باف تاکید کرد و افزود: صنعت فرش بعنوان یکی از مهمترین رشته های صنایع دستی می تواند در بخش صنایع دستی سازمان تجمیع شود.

در این بازدید بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی، علیرضا تابش مدیر کل حوزه ریاست، رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران و تعدادی از مدیران معاونت صنایع دستی سلطانی فر را همراهی می کردند.

خروج از نسخه موبایل