ایرانگرد نیوز

اولین جلسه کمیته تبلیغات، اطلاع رسانی و آمار ستاد مرکز خدمات سفر

تدارک جشنواره های فرهنگی هنری، مسابقات و سرگرمی در نوروز 93/ تبیین برنامه ها متناسب با ایام فاطمیه

اولین جلسه هماهنگی کمیته تبلیغات، اطلاع رسانی و آمار ستاد مرکزی خدمات سفر پیش از ظهر امروز با حضور مدیران و نمایندگان روابط عمومی دستگاه های مختلف عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفردر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این جلسه مهمترین موضوعات مرتبط با برنامه های دستگاه های عضو ستاد خدمات مرکزی تبیین وبررسی شد.

امین عارف نیا رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این جلسه با تشریح شکل گیری ستاد مرکزی خدمات سفرگفت: در سال های گذشته با اهتمام سازمان میراث فرهنگی ستادی با عنوان ستاد تسهیلات سفرهای کشور تشکیل و به ارائه خدمات به مسافران نوروزی می پرداخت که به منظور قانونمند شدن نحوه ارائه خدمات به مسافران و گردشگران به خصوص مسافران نوروزی تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر به تصویب هیات وزیران رسید و این ستاد در سطح کشور و استان ها تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در هر استان ریاست ستاد خدمات سفر با استاندار است ادامه داد: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هر استان دبیر این ستاد است و برنامه ریزی های مختلف در این خصوص در هر استان صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان این که این جلسه اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات و آمار ستاد مرکزی خدمات سفر است ادامه داد: شش کمیته تخصصی برای ارائه خدمات به مسافرین وگردشگران تشکیل شده ضمن اینکه در روزهای آینده اولین جلسه ستاد مرکزی خدمات سفردر سطح معاونان وزرای دستگاه های عضو این ستاد برگزار خواهد شد.

وی به مهمترین سرفصل ها و وظایف این کمیته اشاره کرد و ادامه داد: تبلیغات، فعالیت های فرهنگی، اطلاع رسانی، فناوری اطلاعات و آمار مهمترین سرفصل های وظایف این کمیته است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در ادامه گفت: در تعطیلات نوروز 93 برنامه های مختلف فرهنگی، هنری، سرگرمی و مسابقات در نقاط مختلف کشور برگزار خواهدشد.

عارف نیا اضافه کرد: با توجه تقارن ایام تعطیلات نوروز 93 با دهه اول فاطمیه و ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه های مختلف این ستاد متناسب با ایام دهه فاطمیه برنامه ریزی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نوروز فرصت بسیار مناسبی برای ارائه خدمات به مردم است ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های رسانه ای دستگاه هایی مانند صدا و سیما و نیز خبرگزاری ها و سایت های اطلاع رسانی می توان مهمترین اخبار مرتبط با فعالیت های دستگاه های مختلف عضو ستاد مرکزی خدمات سفر را به اطلاع مردم رساند.

وی خاطر نشان کرد: در این جلسه که اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی، تبلیغات و آمار است مهمترین مسایل مرتبط به دستگاه های عضو به صورت کلی بررسی و درجلسات آینده به سرفصل های وظایفی تعیین شده برای این کمیته پرداخته خواهد شد.

وی هم چنین با اشاره به اهمیت ارائه آمار و دغدغه هایی که د راین خصوص وجود دارد یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این آمادگی را دارد آمار اقامت افراد در مراکز اقامتی، بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی و … را به صورت روزانه اعلام کند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و خبر در تعطیلات نوروز افزود: دراین ایام، در سازمان میراث فرهنگی یک ستاد خبری به منظور تولید و انتشار اخبارمهم سفر در تعطیلات نوروز تشکیل خواهد شد.

مهدی قمصریان مدیرکل دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت نیز در این جلسه با بیان اینکه اطلاع رسانی در تعطیلات نوروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: پیشنهاد می شود با تشکیل استودیوی خبر در صدا و سیما دستگاه های مختلف بتوانند به ارائه آخرین اخبار و اطلاعات خود در خصوص مسافرت هموطنان بپردازند.

وی گفت: هماهنگی برای ارائه آمار سفر و نیز تزریق روحیه نشاط و امید به هموطنان در تعطیلات نوروز می تواند از دیگر ااقدامات مهمی باشد که دستگاه های مختلف باید آن را در دستور کار خود قرار دهند.

قمصریان ادامه داد: موضوع اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها که در حال حاضر در دولت به صورت ویژه دنبال می شود با رویکرد اطلاع رسانی به مردم در خصوص مصرف هدفمند انرژی و صرفه جویی در منابع خدادادی می تواند از دیگر سرفصل های مهمی باشد که دستگاه ها در تبلیغات و اطلاع رسانی به این موضوع اشاره کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این دبیرخانه آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با ستاد مرکزی خدمات سفر را دارد.
در این نشست هم چنین تعدادی از مدیران و نمایندگان روابط عمومی های دستگاه های مختلف به بیان دیدگاه ها و تشریح مهمترین برنامه های سازمان های متبوع خود در تعطیلات نوروز پرداختند.

تمرکز بر ارائه آمار سفرهای نوروزی، چاپ کتاب کامل اطلاعات سفر، استفاده از ظرفیت رادیو، استفاده از ظرفیت رسانه ملی، استفاده از ظرفیت تلفن همراه برای ارسال پیامک و یا بلوتوث، تشدید نظارت بر قیمت کالا و خدمات از سوی تعزیرات حکومتی، ارتقاء سطح خدمات پزشکی و بهداشتی و … از مهمترین مسایلی بود که در این جلسه از سوی مدیران روابط عمومی دستگاه های مختلف اعلام شد.

خروج از نسخه موبایل