آغاز جشنواره از 11 شهریور/ استادان نروژی و ترکیه‌ای کارگاه می‌گذارند


به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نجفیان دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: مراسم  افتتاحیه در گلزار شهدای گمنام تبریز که هم جوار با مرقد دو امام زاده به نام‌های عون بن علی و زید بن علی است، برگزار خواهد شد و علاوه بر خاص بودن مکان برگزاری مراسم، شاهد اجرای برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای نمایش خیابانی و پرده‌خوانی نیز خواهیم بود.


وی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه ای که طی هفته جاری با حضور حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و ستاد اجرایی و مدیران سالن های نمایشی تبریز برگزار شد، بیان کرد: ضمن بازدید از محل افتتاحیه، آخرین مذاکرات و برنامه‌ریزی‌ها جهت هرچه بهتر برگزارشدن جشنواره انجام شد. قرار بر این شد تا بخش کودک و نوجوان، تئاتر عروسکی و نمایش خیابانی چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت با مشارکت شهرداری تبریز از 10 تا 14 شهریور ماه در تبریز برگزار شود.


نجفیان در ادامه گفت: 10 گروه در بخش کودک و نوجوان و تئاتر عروسکی و 11 گروه نمایشی هم در بخش تئاتر خیابانی به رقابت خواهند پرداخت. علاوه بر این 200 هنرمند و مهمان هم در تبریز حضور داشته و همراه با ما خواهند بود.


وی سپس از برپایی کارگاه آموزشی نمایش سایه در تبریز خبر داد و افزود: این کارگاه آموزشی توسط دو تن از اساتید خارجی چنگیز اوزک از ترکیه و کارلئوس از نروژ برگزار خواهد شد. این کارگاه از تاریخ 11 تا 14 شهریور ماه و هر روز طی دو نوبت در سالنهای مجتمع فرهنگی و هنری تبریز، خانه تئاتر تبریز و تالار استاد مبین برپا خواهد شد که علاوه بر حضور 10 کارگردان حاضر در جشنواره 20 نفر هم پس از انجام ثبت نام در این کارگاه آموزشی شرکت خواهند کرد.

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …