اعزام بازرسان و ناظرین به استان‌های کشور

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر از اعزام گروه های نظارتی این سازمان به استان ها با هدف بازرسی و نظارت بر ارائه خدمات بهتر تاسیسات و مراکز گردشگری خبر داد.

محمد باقر نعمتی،در گفتگو با کمیته اطلاع ر سانی ستاد  هماهنگی خدمات سفر با اعلام این خبر افزود:برای نظارت بهتر به واحدهای اقامتی، اماکن پذیرایی و میان راهی، مجتمع های گردشگری و هتل ها در سطح استان برای نظارت بر نحوه علکرد گروه های نظارتی سازمان ، کشور به هفت منطقه تقسیم شده است که برای هر منطقه چهار اکیپ و گروه نظارتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این طرح نحوه ارایه خدمات به گردشگران، رعایت بهداشت واحدهای پذیرایی ،همخوانی نرخ ها با ارایه خدمات، کم فروشی و گران فروشی و همچنین رعایت موازین اخلاقی ازسوی گروه های نظارتی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نعمتی همچنین به تهیه لباس های مشخص برای ناظرین اشاره و اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی  وظیفه اجرایی ندارد و هدف ازاین طرح هم بیان سیاست وحساسیت هاست . سازمان میراث فرهنگی در اين میان بیشتر نقش آموزشی و ارائه دستورالعمل ها و آیین نامه ها را دارد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت:  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با دقت شکایات و نظرات مردمی را بررسي قرار داده و باتوجه به اين نظرات، مراکز متخلف را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

Check Also

برگزاری رالی تور گردشگری تهران- شمال

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری انجمن موتورسواری و اتومبیل‌رانی ورزش کارگری، رالی تور تفریحی، …