ماه عسل پر بیننده ترین برنامه ماه رمضان شد/ دودکش بیشترین رضایت مخاطبان را به دست آورد


به گزارش خبرنگار مهر، علی دارابی معاون سیمای رسانه ملی در مراسمی که امروز دوشنبه در سالن همایشهای رضوان صدا و سیما برای تقدیر از برنامه ها و سریالهای ماه مبارک رمضان و با حضور آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه علمیه قم، غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و جمعی از هنرمندان و عوامل این سریالها برگزار شد گفت: ما در ماه مبارک رمضان 3026 ساعت برنامه داشتیم از این میان 7 عنوان برنامه های نمایشی و سریالهای تلویزیونی در حدود121 ساعت و تولید و پخش 325 ساعت برنامه سخنرانی با حضور مراجع عظام تقلید و بیش از 100 نفر از کارشناسان مذهبی همراه بود.


وی ادامه داد: بیش از 128 ساعت برنامه در حوزه مجازی شبکه تلاوت قرآنی بیش از 50 برنامه گفتگو محور که ماه عسل یکی از آنها بود و همچنین تولید و گسترش مستندهای مختلف در حوزه عرفان های کاذب، روایت دفاع مقدس و انقلاب از جمله این برنامه ها بود.


دارابی ماه عسل را پربیننده ترین برنامه ماه مبارک رمضان عنوان کرد: گفت: این برنامه با 76 درصد رای پربیننده ترین برنامه در میان برنامه تلویزیونی بود و با 93.3 درصد بالاترین رضایت مندی را در میان مخاطبان خود به دست آورد.


وی در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه ماه عسل حاصل یک سال تحقیق و سوژه یابی عوامل آن بود بیان کرد: بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات بیش از 81 درصد مردم سریال های دودکش و مادرانه را در رقابتی نزدیک به هم دیدند. مادرانه از لحاظ بیننده 75.7 درصد و به لحاظ رضایت 83 درصد رضایت مردم را کسب کرد دودکش نیز در حدود 68.7 درصد بیننده داشت و توانست 86.8 درصد رضایت مخاطبان را جذب کند.


معاون سیما خطاب به حداد عادل گفت: حداد عادل در دوره ریاست خود در مجلس هفتم کار ماندگاری را انجام داد و آن این بود که 150 میلیون تومان برای توسعه و تجهیز امکانات فرسوده سازمان فراهم کرد. ما هم اکنون در صدا و سیما برنامه ای 10 ساله تدوین کرده ایم تا درباره بزرگان از سلمان فارسی گرفته تا شهدایی مثل شهید چمران و باکری ها و همتها و مجموعه های نمایشی و دیگر برنامه ها آثاری را تولید کنیم.


وی افزود: هم اکنون طرح سریال 100 قسمتی هم به نام کیمیا برای بیان فراز و فروزهای سبک زندگی معاصر در حال نگاشتن است که این طرحها به بودجه نیازمند است. عقب ماندگی های رسانه ملی و بدیهی هایی که ما داریم به یک همت بلند نیازمند است و من امیدوارم که در این مجلس هم اتفاقی که آن زمان در دوره ریاست حداد عادل افتاد واقع شود.


دارابی ادامه داد: برنامه دیگر ما این است که در کنار برنامه مناظره که روزهای جمعه از شبکه اول سیما پخش می شود مناظره دیگری ویژه مجلس شورای اسلامی برگزار کنیم که محور آن لوایحی است که سرنوشت ما و کشور ما را تعیین می کند این طرح را اردشیر رستم وندی مدیر شبکه 4 ارائه داده  است.


 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …