ایرانگرد نیوز

“مده‌آ” با سبک و سیاقی جدید در راه جشنواره تئاتر فجر


نیک‌آبادی درباره این اجرا به خبرنگار مهر گفت: نمایشنامه “مده‌آ” نوشته حمیدرضا نعیمی است که با اقتباس از نمایشنامه “مده‌آ” اورپید نوشته شده و حدود 6 – 7 ماه است که گروه نمایش کار تمرین را آغاز کرده‌اند اما تمرینات نهایی و جدی‌تر را به بعد از مشخص شدن نتایج تئاتر فجر موکول کرده‌ایم.


به گفته وی، این اثر نمایشی 12 شخصیت دارد و فعلا اعضای گروه در حال کار روی کاراکترها هستند.


وی افزود: از آنجا که اصل متن نوشته شده در تمرینات کامل می‌شود و شکل می گیرد باید گفت که فعلا نمایشنامه ناقص است و در طی تمرینات نهایی گروه، نمایش کامل خواهد شد. نمایش “مده‌آ” قطعا متفاوت با کار قبلی ام “رابینسون کروزوئه” است اما همان سبک و سیاقی را دنبال می کند که در آثار قبلی ام وجود داشت.


نورالدین حیدری ماهر به عنوان دستیار کارگردان و مدیر تولید در این نمایش حضور دارد و اسامی بازیگران و سایر عوامل به زودی اعلام خواهد شد.


پیش از این میلاد نیک آبادی نمایش “رابینسون کروزوئه” را در جشنواره سی و یکم  تئاتر فجر اجرا و جوایز بخش های نویسندگی، کارگردانی، بازیگری و موسیقی را کسب کرد. این اثر چندی پیش نیز اجرای عموم خود را در تالار قشقایی تئاتر شهر با استقبال تماشاگران به پایان رساند.


نمایشنامه “مده‌آ” داستان زنی است که بخاطر عشق به همسرش شولای زرین قدرت را از سرزمین پدری اش می رباید، برادر خود را در راه فرار از کشورش می کشد و اعضای مثله شده او را در سر راه تعقیب‌کنندگانش پراکنده می کند تا با مشغول نگه داشتن آنها فرصت فرار بهتری پیدا کند. مردمان سرزمینش او را لعن و نفرین می کنند و او طرد شده از میهنش در راه عشق به ژازون از انجام هیچ جنایتی کوتاهی و دریغ نمی ورزد….


البته نیک‌آبادی قصد دارد تغییرات اساسی در ساختار این متن ایجاد کند.


 

خروج از نسخه موبایل