رونمايي از مجسمه هاشمي‌رفسنجانی در سكوت خبري/ حضور مجسمه‌ساز در منزل رئيس مجمع‌تشخيص‌ مصلحت نظام

حمید کنگرانی، هنرمند مجسمه‌ساز و طراح مجسمه های مومی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین مجسمه ای که ساخته است اينگونه توضیح داد: چندی پیش از موزه دکتر شهید بهشتی با من تماس گرفتند و سفارش چند مجسمه مومی را دادند که یکی از آنها مجسمه مومی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بود.

 

وی افزود: کار ساخت این مجسمه نزدیک به یک ماه و نیم طول کشید و كار از دو روز پیش آماده بود تا اينكه امروز صبح (چهارشنبه 6 شهريورماه) مجسمه به موزه شهید بهشتی منتقل و نصب شد.

 

اين مجسمه‌ساز در مورد چگونگی ساخت این اثر توضیح داد: این اثر با توجه به عکسی که از ایشان دیده بودم که نشان می داد در حال صحبت کردن با تلفن هستند ساخته شد البته اندازه ها و سایز این مجسمه مومی را با حضور در منزل ایشان و اندازه گیری دقیق ساختم.

 

کنگرانی در مورد مراسم رونمایی برای این مجسمه گفت: قرار بر این بود که هیچ مراسم رونمایی خاصی در نظر گرفته نشود و تنها مجسمه به موزه شهید بهشتی منتقل شود این اثر در کنار مجسمه هایی از شهید بهشتی، شهید محمد علی رجایی و شهید دکتر باهنر قرار گيرد و من هيچ اطلاعي از حضور عكاسان و خبرنگاران در اين موزه نداشتم.

 

وي همچنين گفت: حتی به من هم نگفتند که مراسم رونمایی خواهیم داشت و من اکنون بیرون موزه هستم.

 

این هنرمند مجسمه‌ساز در پایان گفت: به سفارش همین موزه قرار است مجسمه‌های مومیایی آیت‌الله طالقانی، مهندس بازرگان و دکتر مصدق را نیز بسازم.

 

به گزارش ایرانگرد نیوز همان طور که هنرمند سازنده این اثر توضیح داد قرار بر این نبوده که امروز مراسم رونمایی برگزار شود و حتی مسئولان موزه ظهر امروز گفتند اجازه عكاسي هم صادر نمي‌شود اما ساعتي بعد برخي رسانه‌ها عکس هایی از این مجسمه در محل استقرارش منتشر كردند.

 

 

Check Also

معرفی نقاشان زن نامدار به بهانه روز جهانی طراحی و نقاشی

 ۱۶ می برابر با ۲۶ اردیبهشت ماه، روز جهانی طراحی و نقاشی اعلام شده است. …