تصویربرداری “یادآوری” به پایان رسید/ پخش سریال به عربی و فارسی


احمد زالی تهیه‌کننده “یادآوری” در تکمیل این موضوع به خبرنگار مهر گفت: چهارشنبه شب ششم شهریور ماه آخرین پلان از سریال ضبط شد و تصویربرداری به پایان رسید. آخرین لوکیشن ما بین چابکسر و رودسر بود و آنجا فرماندار شهر و معاون سیاسی اجتماعی، همینطور مسئولان بیمارستان چابکستر همکاری بسیاری خوبی با ما داشتند.


وی افزود: آخرین پلان به غرق شدن یکی از شخصیت‌های اصلی سریال مربوط می‌شد که بسیار پرمخاطره بود و تولید سختی داشت اما خوشبختانه ماحصل خوبی داشت. پرويز پورحسيني، متين ستوده و شیما نيك‌پور به همراه تعدادي از بازيگران محلي در روزهای آخر تصویربرداری مقابل دوربين رفتند.زالی افزود: 20 روز باقی مانده تا تدوین سریال را به پایان برسانیم و ساخت موسیقی نیز توسط سعید ذهنی آغاز شده است. بخشی از تروکاژ کار نیز باید به انجام برسد تا با تحویل سریال به معاونت برون مرزی، مخاطبان شاهد یکی از بهترین سریال‌های تلویزیون باشند.


این تهیه‌کننده درباره پخش سریال توضیح داد: “یادآوری” از اول مهر ماه به صورت یک روز در میان از شبکه آی فیلم روی آنتن می‌رود. با این تفاوت که تعداد قسمت‌های ما از 30 به 39 یا 40 خواهد رسید و 600 دقیقه به تصویربرداری ما اضافه شده است. بنابراین سریال سه ماه پاییز روی آنتن است و آخرین قسمت آن طبق برنامه ریزی شب یلدا پخش می‌شود.زالی یادآور شد: همچنین سریال باید دوبله عربی شود و شبکه آی فیلم به این منظور آن را به یکی از کشورهای عربی ارسال خواهد کرد تا شاهد پخش عربی آن نیز باشیم.


تهیه‌کننده “یادآوری” این سریال را کار متفاوتی خواند که از دوشنبه یک مهر به صورت یک روز در میان تا شنبه 30 آذر در قسمت‌های 40 دقیقه‌ای روی آنتن شبکه آی فیلم خواهد رفت و به گفته او هنوز صحبتی برای پخش همزمان آن از یکی از شبکه‌های سراسری به میان نیامده است.


تصویربرداری نخستین سریال شبکه آی فیلم با نام قبلی “رویاهای بیداری” نیمه آبان 91 در شهرک غرب تهران آغاز شد و حجت قاسم‌زاده اصل که با ساخت تله فیلم‌هایی چون “تنهایی”، “یک داستان کوتاه و چند داستان دیگر”، “پس از پایان”، “ژرفا”، “قصه‌ها و واقعیت” و “تباهی” توانسته نام خود را به عنوان یکی از چهره‌های قابل اعتماد تلویزیون برای مخاطبان و منتقدان سیما مطرح کند، یکی از پربازیگرترین سریال‌های تلویزیون را با متنی از رویا غفاری و به تهیه‌کنندگی احمد زالی مقابل دوربین برد.مسعود رایگان، فرهاد قائمیان، رویا تیموریان، فرخ نعمتی، امیر آقایی، مهران احمدی، وحید جلیلوند، سهیلا رضوی، پریوش نظریه، ثریا قاسمی، پرویز پورحسینی، امیرحسین مدرس، بهناز جعفری، بهرام ابراهیمی، مریم بوبانی، رضا آحادی، رحیم نوروزی، مهرداد ضیایی، افشین سنگ‌چاپ، سید مهرداد ضیایی، قربان نجفی، خسرو فرخزادی، علیرضا اوسیوند، پردیس احمدیه و چهره‌ای جدید به نام روزبه حصاری بازیگران اصلی این سریال هستند و در فهرست بازیگران آن اسامی هنرمندان دیگری چون قاسم زارع، روح الله كماني، شبنم معززي، متين ستوده، شيما نيك پور، رها خداياري، صدف نورمحمد، مهوش صبركن، حسين فرضي زاده، سام كبودوند، سپهر حق شناس، ميلاد يزداني، صادق بهاري و سينا محمدی‌فر نیز به چشم می‌خورد.


“یادآوری” داستان آدم‌هایی است که فرصت دو بار زندگی کردن به آنها داده شده است. می‌میرند و باز می‌گردند… این سریال داستان مرگ و زندگی است. داستان آدم‌هایی که سرنوشت آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد تا به جستجوی رازهای مدفون بپردازند و رشته از هم گسیخته زندگی‌شان را با نگاهی دیگرگون از نو بتابند…


مجری طرح “یادآوری” مجید فاضلی، مدیر تصویربرداری محمد ناصری، تصویر فردین ناصری، تدوین شوکا زندباف، طراح گریم مجید اسکندری، مدیر هنری آیدین ظریف، صدابردار منصور شهبازی، صداگذار علیرضا علویان، دستیار اول کارگردان حسین خضوعی، برنامه‌ریز محمد ثقفی، منشی صحنه پانته‌آ حسینی و عکاس این پروژه امیرکورش اعرابی است.

Check Also

کشف یک طرح مخفی پشت «مونالیزا»

یک دانشمند به کمک دوربین‌های پیشرفته یک طراحی مخفی در لایه‌های زیرین نقاشی «مونالیزا» کشف …